Azra Kohen’in akılalmaz Filistin açıklamasına tepki yağdı: Çocuklarını bilerek bombaların altına atıyorlar…

Sözde yazar Azra Kohen, 46 kişinin diri diri yanarak can verdiği Refah saldırısından sonra Filistinlilerin kendi yavrularını, bombaların atılacağı yerlere 'uyarılar yapılmasına rağmen bilerek götürdüğünü' söyledi.

30.05.2024-14:30 - (Son Güncelleme: 30.05.2024-14:50) Azra Kohen’in akılalmaz Filistin açıklamasına tepki yağdı: Çocuklarını bilerek bombaların altına atıyorlar…

İsrail'in Refah'ta binlerce Filistinlinin sığındığı çadır kente düzenlediği insanlık dışı katliam saldırısının yankıları tüm dünyada sürüyor. 46 kişinin diri diri yanarak şehit olduğu saldırı sonrası başta ülkemiz olmak üzere pek çok ülke adeta ayağa kalkarken ülkemizde yaşamını sürdüren sözde yazar Azra Kohen skandal sözlerle Filistinlileri hedef gösterdi.

Katliamın suçunu Filistinlilere yıktı

Yazar Azra Kohen, yaşananlardan sonra, Refah konusunda paylaşım yapmamasını eleştiren bir takipçisine verdiği yanıtta Filistinlilerin çocuklarını, '3 saat önceden uyarılar yapılmasına rağmen bombaların atılacağı yerlere bilerek götürdüğünü' söyleyerek, "Yavrusunu korumayan yem eden hiçbir kimse yaşamı hak etmiyor" ifadelerini kullandı.

Kohen'in sosyal medyayı ayağa kaldıran paylaşımının tamamı şöyle:

"Filistinle ilgili söyleyeceğim her şeyi zaten söyledim. Defalarca. Bir daha söyleyeyim:

Kendi yavrusunu bombanın atılacağı megafonla 3 saat önceden duyurulan ve bas bas çağırılan yere götürüp bombanın atılacağı yere oturtup köşeye geçip videosunu çekebilecek içerikte olan herkesin yok olmasını diliyorum! Ve o çocukların kurtarılması için her gün dua ediyorum onları bomba bölgesine videolarını çekmek için koyan o iğrenç yaratıklardan kurtarılmaları için...

İnsan analiz kabiliyeti olan çekilen bir videonun koşullarını analiz edecek içerikte bir varlık olmalı.

Olanı olduğu gibi görmenizi dilerim. Yavrusunu koruyamayan yem eden hiçbir kimse yaşamı hak etmiyor!''

Kohen'in skandal sözleri sonrası Filistin'de ibretlik bir saldırı yaşandı. İsrail savaş uçakları, Refah'ta güvenli bölge olarak belirlenen noktaya hava saldırısı düzenleyerek katliama yol açtı. 

Görüntülerde Refah'a sığınan Filistinlilerin kaldığı çadır kentte yaşayan çocukların birkaç yüz metre önünde binaların bombalandığı anlar yer aldı.

Önceki paylaşımlarında da Filistin'i hedef almış

Kohen'in, geçmiş dönemlerde de Filistinlileri benzer sözlerle hedef aldığı ortaya çıktı. Kohen, eski bir paylaşımında,

"Kendi soyunu korumayan her ulus lanetlenir ve tabii kendi soyunu demagoji için kullanan, bomba atılacağı anons edildiği halde, bölge uyarıldığı halde çocukları köşelere koyup ellerinde kamera ile bekleyen bu kişilerin yok olmasını diliyorum. Kendi çıplak ellerimle yok olmalarına yardım edecek kadar..." ifadelerini kullanmıştı.

Sosyal medya ayağa kalktı

Kohen'in paylaşımlarına sosyal medyada infiale neden olurken tepkiler çığ gibi büyüdü. Çok sayıda vatandaş çifte vatandaş olan Türkiye'deki siyonistlerin pasaport bilgilerinin kontrol edilmesini talep etti. Kohen'in sınır dışı edilmesi gerektiğini (deport) söyleyen vatandaşlar İçişleri Bakanlığı'nı etiketleyerek çağrıda bulundu.


DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal