Antalya’da akılalmaz dolandırıcılık! Bir yıldır hayatının şokunu yaşıyor

Mustafa Turgut, tanımadığı bir kişi tarafından dolandırıldı. İmzası kullanılarak 238 bin TL dolandırıldığını ifade etti.

14.05.2022-12:44 - (Son Güncelleme: 14.05.2022-14:09)

Antalya’da ikamet eden 54 yaşındaki emekli taksici Mustafa Turgut, tanımadığı bir kişi tarafından dolandırıldı. Tanımadığı kişiler tarafından imzası kullanılarak 238 bin TL dolandırıldığını söyleyen Mustafa Turgut, trafik borcuna bakmak için girdiği e-Devlet’ten bütün mal varlıklarına haciz konulduğunu öğrendi. Atmadığı imza sonucu malvarlıklarına el koyulan Turgut, bir yıldır hayatını şokunu yaşadığını dile getirdi.

İcra takibi başlatıldı

Evli ve 4 çocuk babası olan Mustafa Turgut, geçtiğimiz Kurban Bayramı'nda trafik cezasının olup olmadığına bakmak için e-Devlet üzerinden kontrol etmek istedi. Adına icra takibi başlatıldığını ve tüm mal varlıklarına el konulduğunu öğrenen Turgut, konuyla ilgili avukatına başvurdu. Avukatı ile konuyu araştıran Mustafa Turgut, itiraz hakkını kendisine ulaşmayan tebligatlar yüzünden yapamadı. Turgut, araştırmalar sonucunda tanımadığı S.A. isimli tarafından adına senet düzenlendiğini öğrendi. Elden 238 bin TL borç almış gibi gösterildiğini fark eden Turgut’a icra takibi başlatıldı. 11 aydır atmadığı imza ve almadığı parayı kanıtlamaya çalışıyor. Mustafa Turgut, evini geçindirebilmek için bir başka taksi durağında şoförlük yapıyor.

“Herhangi bir bağlantım yoktur”

Avukatıyla beraber adliyeye gelen Turgut, “İtirazımızı yapacaktık ama bu süre dolmuş. Ardından savcılığa suç duyurusunda bulundum. Bana haciz gönderen şahsı uzaktan yakından tanımıyorum, 10 yıldır aynı telefon hattımı kullanıyorum. Bu şahısla bir bağım yok. 6 ay önce kredi çekip, 3 yıl boyunca aracımı satamamam çünkü ben ÖTV indiriminden araç aldım. Ama bu şahsın iddiasına göre araç değişikliği için ben ondan para istemişim. O kişiyi ne gördüm ne biliyorum, nede telefon görüşmem var. Herhangi bir bağlantım yoktur” ifadelerini kullandı.

Antalya'da Taksici Dolandırıldı

“Kooperatiflerim var”

Başına gelen olay hakkında konuşan Turgut, “ A4 kağıdına senettir diye yazılmış. Kimlik numaramı yazmışlar, bana bir iş icabı para lazım olmuş, S.A. ismindeki kişiden elden nakit para almışım bir yıl sonra ödeyeceğim diye. Ben bu şahsı tanımıyorum. Paraya ihtiyacım olursa bankadan, kooperatiflerim var. Şahıstan para alma gibi bir durumum olmaz. Geçmişe dönük tarama yapıyorum, hiçbir yere imza atmadım. Tüm mal varlıklarıma haciz geldi. Ticari aracıma, daireme, dükkanıma satılamaz tedbiri konuldu. 8 aydır da ticari taksim bağlı çalışamıyorum. Mağdur oldum. Sorunumun çözülmesi için destek bekliyorum” diye konuştu.

“Aracım var çalışamıyorum“

Turgut, “ Bir gün yolcum ile giderken aracıma el konulurdu. Farkında değilim hiçbir şeyim, trafik cezam var mı diye baktım bu olayla karşılaştım. İtiraz ettik ama tebligattaki itiraz süresini kaçırmışız. Tebligattan haberim yok. Benim kimseye borcum yok, elden nakit parada almadım. Bunu iddia eden şahsı da tanımıyorum. Bu olaydan sonra sinir ve stres nedeniyle aşırı bir kilo verdim. Aracım var çalışamıyorum. Bu borcu kabul etmiyorum” ifadelerini kullandı.

"Suç duyurusunda bulunduk"

Mustafa Turgut'un avukatı Yusuf Karaşahin, “ Dosyayı inceledik, tebligat almadığını tespit ettik. Dosyaya bakıldığı zaman ise tebligatın yapıldığını itiraz sürelerinin geçmiş olduğunu gördük. Bununla ilgili usulsüz tebligat yapılığı için dava açtık. Hemen arkasından dolandırıcılıkla ilgili suç duyurusunda bulunduk. Müvekkilim evraktaki imzayı kendisinin atmadığını ve karşı taraftaki şahsı da tanımıyor. Borcumuzun olmadığına dair menfi tespit davası açtık. Süreç devam ediyor ama müvekkilim ciddi oranda mağdur oldu” diye konuştu.

Ertuğ Güveniş
ertugguvenıs@outlook.com
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal