Annesi Cezaevindeki Kızın Polislik Hayali Gerçek Oldu

Annesi Karaman’da 6 yıl önce kendisini kaçırmaya çalışan adamı öldürerek cezaevine giren 12 yaşındaki kız çocuğunun polis olma hayali gerçekleşti.

26.02.2021-13:45 - (Son Güncelleme: 26.02.2021-13:45)Annesi Cezaevindeki Kızın Polislik Hayali Gerçek Oldu

Karaman’nın merkeze bağlı Bostanözü Mahallesinde 16 Nisan 2015 günü saat 08.30 sıralarında hamile Sevgi Acar (28),olaydan 1 ay önce eşinden ayrılıp Karaman’ın Bostancı Köyü İllice yolundaki yaylada çadırda yaşayan ailesinin yanına taşındı.

Edinilen bilgiye göre, kendisini durmadan rahatsız eden ve boşanmasına sebep olan Hacı Sezgin (28) aracıyla Acar’ın yaşadığı yaylaya gitti. Sezgin, karşılaştığı Sevgi Acar’a, birlikte yaşamak için teklifte bulundu. Acar da bu teklifi geri çevirdi. Sezgin de, Acar’ı kaçırmak istedi. Sezgin’in elinden kurtulan Acar, çadırdan aldığı av tüfeğiyle Sezgin’in üzerine ateş açtı.

EN BÜYÜK HAYALİ İSE POLİS OLMAKTI

Vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan ve kanlar içinde kalan Sezgin, olay yerinde hayatını kaybetti. Sevgi Acar, jandarma tarafından gözaltına alınıp tutuklandı. Bu olay nedeniyle Acar’ın o dönem 6 yaşında olan kızı Tuğba Tosun (12) babaannesine teslim edildi. Adana’nın Yumurtalık ilçesine bağlı Dervişiye Mahallesinde yaşayan kız çocuğunun en büyük hayali ise polis olmaktı. Bu durumu öğrenen Adana Emniyet Müdürü Doğan İnci Yumurtalık İlçe Emniyet Müdürlüğüne talimat vererek kız çocuğuna sahip çıkılması ve hayalinin gerçekleştirilmesini istedi.

Adana Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri Adana’dan kız çocuğuna polis kıyafeti götürdü. Ayrıca çocuğa hediyelerde verildi. Polis kıyafeti giyen kız çocuğu ileride suçluları yakalamak ve suçları azaltmak için polis olmak istediğini söyledi.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR