Ermenistan'da Eylemciler Sabaha Kadar Başbakan Paşinyan'ın İstifasını Bekledi

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın istifa etmesi için gösteriler hazırlayan muhalifler, Ermenistan parlamento binası girişinde dün gece saatlerinde çadırlar kurarak gün doğana kadar Paşinyan karşıtı protestolarına devam etti.

26.02.2021-13:31 - (Son Güncelleme: 26.02.2021-13:31)Ermenistan'da Eylemciler Sabaha Kadar Başbakan Paşinyan'ın İstifasını Bekledi

Ermenistan'da ordunun, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ve hükümetini istifaya çağırması ile başlayan Paşinyan karşıtı protestolar devam ediyor. Bir yandan ordunun darbe girişimini bastırmaya çalışan Paşinyan, bir taraftan da Ermenistan muhalefetinin istifa baskısıyla dün karşı karşıya kaldı. Ülkede giderek büyüyen protestolara destek veren Ermeni muhalefeti, harekete geçerek dün Paşinyan'ın darbe karşıtı mitingine yanıt olarak bir miting düzenleyerek Başbakan Paşinyan'dan istifa etmesini talep etti. Gece saatlerinde ise Ermenistan parlamento binası önünde toplanan muhalefet üyelerinin büyük bir kısmı evlerine dönerken, muhalifler tarafından kurulan "Vatan Kurtuluş Hareketi" temsilcileri parlamento binası önüne çadırlar kurarak sabah saatlerine kadar nöbet tuttu.

DESTEKÇİLER İSE DARBE KARŞITI MİTİNGLERE DEVAM EDİYOR

Öte yandan muhalefet, bugün kitlesel gösterilerine devam edileceğini belirtirken, Paşinyan destekçileri ise darbe karşıtı miting düzenlemeye devam edeceklerini kaydetti.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR