Ancelotti'den Arda Güler açıklaması: Genç yıldız için son noktayı koydu

Real Madrid'e Fenerbahçe'den büyük umutlarla transfer olan Arda Güler için teknik direktör Carlo Ancelotti açıklamalarda bulundu. İtalyan çalıştırıcı, ayrılacağı yönündeki iddialara yanıt verdi.

02.12.2023-15:22 - (Son Güncelleme: 02.12.2023-17:46) Ancelotti'den Arda Güler açıklaması: Genç yıldız için son noktayı koydu

Fenerbahçe'den ayrılarak yaz Transfer döneminde İspanyol devi Real Madrid'e imza atan Arda Güler, yaşadığı talihsiz sakatlıklar nedeniyle bir türlü forma şansı bulamamasının ardından İspanyol ve Türk basınından genç yıldız için 'kiralık gönderilecek' iddiaları ortaya atılmıştı.

“Rekabet için geldim”

İspanyol ekibine imza attığı basın toplantısında başka bir takıma kiralık olarak gitmeyeceğini belirten Arda Güler, "Birçok önemli oyuncumuz var ama ben rekabete hazırım. Başkan ve hocamız bunun söz konusu olmadığını söyledim. Buraya oynamaya geldim." ifadelerini kullanmıştı.

Son karar Ancelotti’den geldi

Carlo Ancelotti, Arda Güler'in herhangi bir takıma kiralanmayacağını belirtti. Ancelotti, "Sakin ve huzurlu. Hepsi bu kadar. Sakatlık sonrası bir oyuncunun etkilenmesi gayet normal. Burada yeni ve takıma katkıda bulunmak istiyor. Sakatlanan oyuncu için o ana dayanmak her zaman zordur... Arda Güler'in geleceği burada ve çok iyi işler yapacak, çünkü olağanüstü bir yeteneği var" ifadelerini kullandı.


Abdullah Şaşkın
abdullahsaskin@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal