Türk takımları UEFA sıralamasında tehlikede! Yenilgiler şansı zora sokuyor

Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Adana Demirspor'un oynadığı eleme maçlarıyla Türkiye, UEFA sıralamasında iyi bir ivme yakalasa da son haftalarda alınan sonuçlarla beraber 9. sıradaki yerini kaybedebilme tehlikesi yaşıyor.

02.12.2023-15:01 - (Son Güncelleme: 02.12.2023-17:46) Türk takımları UEFA sıralamasında tehlikede! Yenilgiler şansı zora sokuyor

2023-2024 sezonu öncesi Türkiye’yi Avrupa'da temsil eden Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Adana Demirspor eleme maçlarında aldıkları iyi sonuçlar nedeniyle Türkiye, UEFA ülke puanı sıralamasında büyük bir sıçrama yaşayarak Şampiyonlar Ligi’ne direkt katılma yolunda önemli bir başarıya imza atmıştı.

Sıralama tehlikeye girdi

Adana Demirspor, UEFA Avrupa Konferans Ligi play-off turunda Genk'e elenip Avrupa'ya veda ederken, diğer 3 temsilcimiz gruplara kalmayı başarsa da son haftalarda gelen olumsuz sonuçlar UEFA ülke puanı sıralamasındaki 9.'luğumuzu tehlikeye attı.

İskoçlar yaklaştı

Bir sıra üstümüzde bulunan Belçika'nın arayı açması, bir sıra altımızda bulunan İskoçya'nın ise ensemize dayanması sonrası tehlike çanları çalmaya başladı. İskoç ekipleri aldığı sonuçlarla, 2.1 olan farkı 1.95'e düşürdü ve Türkiye'ye daha da yaklaştı. Türkiye bu sezon ilk 10'a girememesi halinde 2024-25 sezonu şampiyonumuz 2025-26 sezonunda Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılma fırsatını kaçıracak.


Abdullah Şaşkın
abdullahsaskin@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal