Ali Koç'tan Türkiye Futbol Federasyonu'na Sert Tepki!

Türkiye Futbol Federasyonu'nun Genel Kurul organizasyonunda söz alarak sahneye çıkan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Nihat Özdemir'e adeta ateş püskürdü. Çok sert açıklamalarda bulunan Ali Koç, gündeme bomba gibi düştü.

28.07.2021-15:43 - (Son Güncelleme: 28.07.2021-16:00)

Spor Toto Süper Lig ekipleri ve Türkiye Futbol Federasyonu arasındaki gerilimin hızla devam ediyor. 

Türkiye Futbol Federasyonu Genel Kurulu'nda söz isteyen Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, özellikle Federasyon Başkanı Nihat Özdemir'i hedef aldığı sözlerinde çok sert açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, yapmış olduğu açıklamalarda ;

' Hep onların istediği oluyor, hep! Bu nasıl bir düzendir. Yapılan indirimlerin tutarı 394 milyon dolar! Bu sene ne olacak bilmiyoruz! 21-22 sezonu için bir anlaşma yok, bu nasıl olabilir! Ligin 5. haftasında anlaşma sağlanıyor. Geçen sezon da böyle oldu. Yayıncı kuruluşa teşekkür ettiniz. Yayıncı kuruluşla ilgili yaşanan problemlere de değinseydiniz, teşekkürünüzü anlayışla karşılardım. İki hafta önce, 19 kulübün yaptığı açıklama şahsıma mal edildi. Çok yazıktır ki TFF yönetiminde olan bazı arkadaşlar, son derece ahlaksızca bazı kulüpleri arayıp 'Ali Koç'un kuyruğuna takılmayın.' dedi. Devlete baş kaldırma şeklinde gazetelerde bile kurgulandı. 2021-2022 sezonu için yayıncı kuruluşla bir anlaşma yok. Geçen sezon da bu dönemde yine anlaşma yoktu. Bizler geçen yıl kabul etmedik ama hukuken muhatap olmadığımız için federasyonumuz onların rakamını kabul etti. Türk futbolu güvensizlik, karmaşa, adil ortamdan uzak, finansal açıdan çökmüş durumda .Ben, Türk futbolunda dibe vurduğumuzu sanıyordum ama biz bu kafayla gidersek daha da dibe vuracağız. ' ifadelerini kullanarak tepkisini dile getirdi.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal