AKOM’dan İstanbul için uyarı: Öğle saatlerinden itibaren gök gürültülü sağanak yağış geliyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), kentte öğle saatlerinden itibaren kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışın etkili olabileceğini bildirdi.

14.06.2024-10:55 - (Son Güncelleme: 14.06.2024-17:36) AKOM’dan İstanbul için uyarı: Öğle saatlerinden itibaren gök gürültülü sağanak yağış geliyor

İstanbullular dikkat. AKOM'un güncel verilerine göre, bugün öğleden sonra kuzeyden esecek olan rüzgarın saatte 30 ila 60 kilometre arasında hızla esmesi bekleniyor. Bu durum, sıcaklıkların ani bir düşüş yaşayarak ortalama 8 ila 10 derece arasında azalmasına neden olacak.

İstanbul için sağanak yağış uyarısı

İnternethaber'de yer alan habere göre; açıklamada ayrıca, yerel olarak kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışların görüleceği belirtilirken, yağışlı hava etkisini gece saatlerinden sonra kaybedecek ve yarından itibaren tekrar güneşli yaz günlerinin hakim olması bekleniyor.

AKOM’dan İstanbul için uyarı: Öğle saatlerinden itibaren gök gürültülü sağanak yağış geliyor

Kısa süreli ve şiddetli gök gürültülü sağanakların özellikle yaz aylarında tipik olduğuna vurgu yapılarak, bu durumun yollarda su birikintilerine ve alçak kesimlerde su baskınlarına neden olabileceği konusunda uyarıda bulunuldu.

Kürşat Muratcan Kılıç
muratcankilic@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal