Ağabeyi ve Yengesini Öldürüp Tandıra Gömmüştü: İfadeleri Kan Dondurdu

Kayseri’de ağabeyi ve yengesini öldürüp, tandıra gömmüştü. Bu cinayet tüm ülkenin gündemine oturmuş ve günlerce konuşulmuştu. Katil zanlısı Yusuf T.’nin kan donduran ifadeleri ortaya çıktı.

28.09.2021-10:22 - (Son Güncelleme: 28.09.2021-13:45)Ağabeyi ve Yengesini Öldürüp Tandıra Gömmüştü: İfadeleri Kan Dondurdu

Kayseri’de Firdevs Öztürk ve boşandığı eski eşi Mehmet Turhan’ı önce öldürüp sonrada tandıra gömen katil zanlısı Yusuf T.’nin kan donduran ifadeleri ortaya çıktı. Yusuf T. İfadesinde cinayeti nasıl işlediğini anlatarak ‘Boğazını bir dakika kadar iple sıktım. Sonra ip koptu, ağabeyim yere düştü. Ne yaptığımı bilmiyordum, kendimi kaybetmiştim. Daha sonra kopan ip parçasıyla yengemi de boğdum’ dedi.

AĞABEYİ VE ESKİ YENGESİNİ ÖLDÜRÜP TANDIRA KOYMUŞTU İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

İhlas Haber Ajansı'nın (İHA) haberine göre Kayseri'de 19 Mayıs tarihinden bu yana kayıp olarak aranan Firdevs Öztürk ve boşandığı eşi Mehmet Turhan çiftini bulmak için Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri harekete geçmişti. Daha sonrasında ise kayıp ikilinin cesetlerine ulaşmıştı. Bu cinayet tüm ülkenin gündemine oturmuş ve günlerce konuşulmuştu. Cinayetle ilgili Mehmet Turhan'ın kardeşi Yusuf T. ve oğlu Bedirhan T. tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. 

AĞABEYİM BENİ BOĞMAK İSTEDİ SONRA ELİNDEN İPİ ALDIM VE BEN ONU BOĞDUM

Katil zanlısı Yusuf T.’nin kan donduran ifadeleri ortaya çıktı. Duruşmada savunma yapan Yusuf T. ‘‘Savcılıktaki beyanlarımı kabul etmiyorum. Yanlış yazılmış. Ağabeyim açık cezaevine çıktıktan sonra bana musallat oldu. Bana amcamın oğlu ile mektup gönderdi, 'Paramı versin yoksa öldürürüm' diye. Ağabeyim benim başıma belaydı, o yüzden uzak duruyordum. Olaydan bir gün önce köye ağabeyimin yanına gittim. 'Bağımı ver. 17 yıl hapis yattım, sizi de öldürür, bir 17 yıl daha yatarım’ dedi. Ağabeyim beni her zaman tehdit ediyordu. Oğlumun sünneti oldu. Gelen altınlarla bir ev aldım. Bu evi ağabeyim benden istedi. Olay günü oğlum, eşim ve ben ağabeyimlere gittik. Ağabeyimle oturma odasına gittik. Sonra eşim düğün alışverişi için kızlarımın yanına gitti. Sonra odada ağabeyimle baş başa kaldık. Ağabeyimin elinde ip vardı. Boğazıma dolamaya çalıştı. Boynumu eğdim ve elinden ipi aldım. Daha sonra ben onun boğazını bir dakika kadar iple sıktım. Sonra ip koptu, ağabeyim yere düştü. Ne yaptığımı bilmiyordum, kendimi kaybetmiştim. Odadan çıktıktan sonra yengem bana bir şeylerle vuruyordu. Daha sonra kopan ip parçasıyla yengemi de boğdum’’ diyerek cinayeti nasıl işlediğini anlattı.

ÖLDÜRDÜKTEN SONRA TANDIRA GÖTÜRÜP, ÜZERLERİNE BETON DÖKTÜM

Savunmasına devam eden sanık Yusuf T. ‘Oğlum Bedirhan bana 'Baba ne yaptın?' diye bağırıyordu. Sonra Bedirhan ile evden çıktık, Kayseri içerisinde arabayla dolaştık. Sonra Bedirhan bana 'Karakola git, her şeyi anlat' dedi. Bir süre düşündükten sonra 'Oğlum Bedirhan, karakola gidip her şeyi anlatırsam ağabeyimin çocukları sana hasım olur' dedim. Aklımdan bunları çuvala koyup bir yere koymak geçti. Cami Kebir'e gidip torba aldım. Sonra ağabeyimle yengemi torbaya koyup, torbaları da arabaya yerleştirdik. Cesetlerden kurtulmaya çalıştım. Hiçbir yer bulamadım, köye götürdüm. El arabasıyla tandıra götürdüm. Daha sonra da iki cesedin üzerini betonla örttüm. Ben ağabeyimle yengemi öldürecek olsam, ne evi ne de para verirdim. Ağabeyim beni öldürmeye çalışıyordu, kardeş katili olarak yargılanmak bana çok zor geliyor. Ağabeyimi öldürmek için plan kurmadım, ağabeyimle birlikte kız kardeşimiz Havva'yı birlikte öldürmedik. Ağabeyim beni suç ortağı yaptı’ dedi. Mahkeme ise eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

ÖLEN ÇİFTİN OĞULU: AMAÇLARI BENİ DE ORTADAN KALDIRMAKTI

Duruşma sonrasında vefat eden Firdevs Öztürk ve Mehmet Turhan'ın oğlu olan Y.T anne ve babasının öldürülmesine ilişkin açıklamada bulundu. Y.T ‘’Bugün ilk mahkememiz, ilk davamız. Sanıklardan Yusuf T. nefsi müdafaa yaptıklarını söyledi. 'Abim beni öldürecekti, ben kendimi savunmak için abimi öldürdüm' dedi. Yengemi de 'Bağırdığı ve bana vurduğu için öldürdüm' gibi bir ifade verdi. Eşinin orada olmadığını söyledi. Diğer sanık Bedirhan T. da 'Ben olayın şoku ile hiçbir şey yapmadım. Babamın yalvarması ile babama yardım ettim' dedi. Ben bunların hiçbirini kabul etmiyorum. Ben Müge Anlı'nın programına gitmek için yola çıktığımda terminalde Nejla T. ve Bedirhan T. benim yanıma gelerek beni caydırmaya çalıştı. 'Burada kal gitme, düğünümüz var, düğünümüzü yapalım hep beraber gideriz' gibi şeyler söylemişlerdi. Bedirhan da 'Sen otobüse layık değilsin, gel arabayla götüreyim' gibi şeyler söylemişti. Amaçları beni de ortadan kaldırmaktı başaramadılar. Bu davada da yine başaramayacaklar’’ diyerek açıklamada bulundu. 

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal