Afara Melek Mosso, nereli, evli mi? Melek Mosso kaç yaşında, gerçek adı nedir? Melek Mosso hayatı ve biyografisi

Kanal D ekranlarının sevilen eğlence programının bu haftaki konukları arasında yer alan ünlü şarkıcı Melek Mosso, programın izleyicileri tarafından araştırılıyor. Caz türü eserleriyle geniş bir hayran kitlesine sahip olan Melek Mosso'un hayatı ve biyografisi hakkında bilgi sahibi olmak isteyen izleyiciler Afara Melek Mosso, nereli, evli mi? Melek Mosso kaç yaşında, gerçek adı nedir? sorularına yanıt arıyorlar.

14.05.2022-00:16 - (Son Güncelleme: 14.05.2022-00:16)Afara Melek Mosso, nereli, evli mi? Melek Mosso kaç yaşında, gerçek adı nedir? Melek Mosso hayatı ve biyografisi

Caz türünde çıkardığı eserleriyle tanınan ve çıktığı günden kısa bir süre sonra oldukça ilgi gören Melek Mosso, eğitim dönemi boyunca koristlik ve aynı zamanda da solistlik yapmıştır. Yıldız Tilbe ve ekranların fenomen dizisi Çukur için hazırlanan şarkıları seslendiren ve milyonların kalbine taht kuran ünlü şarkıcı bu hafta ekranların sevilen eğlence programı Afara'ya konuk oluyor.

Oyuncu ve şarkıcı Uğur Aslan’ın eğlenceli sunumuyla Kanal D ekranlarına gelen ve izleyicileri ekran başında kilitleyen Afara'ya konuk olarak katılan Melek Mosso, özellikle programın yakın takipçileri tarafrından araştırılmaya başlandı. İşte Melek Mosso biyografisi be hakkında merak edilen tüm bilgiler..

Melek Mosso

Melek Mosso kimdir, nereli, evli mi?

11 Kasım 1988'de Kayseri'de doğan Melek Mosso, üniversite eğitimini Adnan Menderes Üniversitesi'nde almıştır. Burada 'Müzik Öğretmenliği' bölümü bitiren Melek Mosso'nun asıl soyadı 'Davarcı'dır. Müzik piyasasına girdikten sonra soyadını İtalyanca müzik terimi olan ve ‘gittikçe hızlanarak’ anlamı taşıyan ‘Mosso’ kelimesini kullanmaya başlamıştır. .

Melek Mosso, 9 yaşında bağlama çalmaya başlamış ve müziğe bu şekilde başlamıştır. Güzel Sanatlar Lisesi’nde öğrenimini yaparken sürekli flüt çalan Melek Mosso, bir firma tarafından düzenlenen şarkı yarışmasında jüri özel ödülünü kazanmış ve akustikhane stüdyolarında kayıt verme şansını yakalamıştır.

Melek Mosso

Daha sonra Acun Ilıcalı’nın yapımcılığını üstlendiği ‘O Ses Türkiye’ yarışmasına katılan Melek Mosso, 2018 yılında kendisine ait olan Youtube kanalında Yıldız Tilbe’nin ‘Vursalar Ölemem’ şarkısını coverlayarak izleyicilerin beğenisine sunmuştur. Bu parça yaklaşık 15 milyon kez dinlenmiştir.

Bir dönem ekranların fenomen dizisi Çukur’un dizi müziği “Hiç Işık Yok” şarkısına ses veren Melek Mosso, o dönemlerde tüm dikkatleri üzerine çekmiş ve şarkıları yorumlama şekli ve farklı tarzıyla geniş bir hayran kitlesine sahip olmuştur.

Melek Mosso

Melek Mosso'nun söylediği bazı şarkılar ise şöyle;

Vursalar Ölemem (cover)

Arzular Arsız

Bana yalan söylediler (cover)

Umrumda Değil

Dilek Taşı (cover)

Gölgen Yeter

Kedi

Yalnız Gece (cover)

Ben Varım (cover)

Elvan Çıldır
elvan@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal