Adana'da korkunç köpek saldırısı! Yetersiz önlemler bir can daha aldı

Adana'nın CHP'li Ceyhan Belediyesinde köpek saldırıları bitmek bilmiyor. Başıboş köpek saldırısı yüzünden Oktay Tokmak (44) hayatını kaybetti. İşte haberin detayları...

14.05.2022-14:41 - (Son Güncelleme: 14.05.2022-14:41)Adana'da korkunç köpek saldırısı! Yetersiz önlemler bir can daha aldı

Adana'nın Ceyhan Belediyesinde geçtiğimiz hafta Kangal köpeğinin saldırısının ardından başından ve yüzünden yaralanan 3 yaşındaki Atabey Eryürekli'nin sonrasında bu defa sokak köpeklerinin saldırısına uğrayan ve kaçtığı esnada yere düşmesi sonucu beyin kanaması geçiren Oktay Tokmak (44) hayata gözlerini yumdu. İlçelere daha öncesinde de sokak köpeklerinin saldırması sonucu biri kadın 2 kişi yaralandı. Vatandaşların canına tak etti. Belediyeye seslenerek, ''Neden önlem almıyorsunuz? Sokağa çıkmaya korkuyoruz. Köpekleri toplayın hayvan barınağına götürün'' diye tepkilerini söylediler. 

Köpek dehşeti resmen bir can daha aldı 

Korkunç olay 6 Mayıs'ta İnönü Bulvarı Sebze Hali kavşağında yaşandı. Fotoğraf stüdyosuna sahip olan Oktay Tokmak, işyerinin yakınlarında sürü halinde dolaşan köpeklerin saldırısına maruz kaldı. İşyerine doğru girmek için kaçan Tokmak, yere düştü ve başını kaldırıma çarptı. Beyin kanaması geçiren ve yapılan ilk müdahalenin sonrasında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'ne kaldırılan Oktay Tokmak önceki gün yaşam savaşını kaybetti. 

Bu olayın tek sorumlusu belediye

Son zamanlarda ilçede sokak köpeklerine belediye tarafından müdahale edilmemesi vatandaşların oldukça büyük tepki göstermesine sebep oldu. Özellikle de sosyal medyada belediyeye tepkilerini dile getiren vatandaşlar, ''İlçenin her tarafı sokak köpekleriyle doldu. Sokağa çıkmaya korkuyoruz. Önce güzellik yarışması adı altında düzenlenen ve çoban köpeklerinin katıldığı yarışmada gerekli önlem alınmadığı için 3 yaşındaki yavrumuz ölümden döndü. Şimdi ise köpeklerin saldırısı sonucu fotoğrafçı arkadaşımızı kaybettik. Bunun hesabını kim verecek? Bu olayların tek sorumlusu sokaklardaki köpekleri toplamayan belediyedir.'' şeklinde paylaşımlarda bulundular.


Hüsna Gizem Güven
husnagizemguven@gmail.com
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal