Adana'da bulunan petrolün vanadan akışı kaydedildi!

Adana'da Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) tarafından çıkarılan petrolün vanadan akışı kamera görüntülerine yansıdı. İşte sevindiren haberin detayları...

24.06.2022-10:57 - (Son Güncelleme: 24.06.2022-16:31)

Adana'nın Ceyhan ilçesine bağlı olan Soysalı Mahallesi'nde Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'na (TPAO) bağlı ‘Çukurova 1 ve Çukurova 2' adındaki araştırma sahasında 2 yıl boyunca süren çalışmaların ardından petrol bulundu. Petrolün yapılmış olan araştırmalar sonucunda yüksek kalitede olduğu öğrenilirken alanda çalışmalar genişletilmeye başlanmıştı. 


Adana’da bulunan petrolün vanadan akışı kayıt altına alındı 

Adana'da Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) tarafından keşfedilen petrolün vanalardan akışı kaydedildi. Sevindiren olay Adana'nın Ceyhan ilçesine bağlı olan Soysalı Mahallesi'nde TPAO'ya bağlı ‘Çukurova 1 ve Çukurova 2' adındaki araştırma sahasında 2 yıldır sürmeye devam eden çalışmalar sonucunda petrol çıkartıldı. 

Bin 350 metrede yer alan petrollerden ‘Çukurova 1' adındaki araştırma sahasından çıkan petrolün ‘yüksek' kalitede olduğu bu durum üzerine de başka kuyuların açıldığı bilgisi aktarıldı. ‘Çukurova 1' adındaki araştırma sahasından çıkan petrolün vanalardan akışı da kayıt altına alındı.


Hüsna Gizem Güven
husnagguven@gmail.com
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal