Açıköğretim Okulları Sınavları Ne Zaman Yapılacak? MEB Duyurdu!

Açıköğretim okulları sınavları hakkında araştırmalar sürüyor. On binlerce öğrencinin merakla beklediği sınav takvimi duyurusu yapıldı. Buna göre Açık Öğretim Ortaokulu (AÖO) ve Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınavları ne zaman? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarih verdi. Peki sınavlar ne zaman?

16.01.2021-16:09 - (Son Güncelleme: 16.01.2021-16:17)Açıköğretim Okulları Sınavları Ne Zaman Yapılacak? MEB Duyurdu!

Binlerce öğrencinin beklediği haber sonunda geldi. Pandemi nedeniyle bir süredir uzaktan eğitim veren okullarda sınavlar da çevrim içi gerçekleşecek. Peki Açık Öğretim Ortaokulu (AÖO) ve Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınav tatihleri nedir? Sınavlar ne zaman yapılacak?

AÇIKÖĞRETİM OKULLARI SINAVLARI NE ZAMAN?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıklaması ile beraber açıköğretim sınav tarihleri öğrenildi. Twitter üzerinden açıklamada bulunan Selçuk, 2021 Açık Öğretim Sınav tarihlerini, 'Çevrim içi yapılacak Açık Öğretim Okulları 1. dönem sınavları 25 Şubat, 2. dönem sınavları 25 Mart’ta başlayacak' ifadeleriyle duyurdu. 

AÇIKÖĞRETİM OKULLARI SINAVLARI NEREDEN YAPILACAK?

Öte yandan sınavların, Açıköğretim Okulları Bilgi Yönetimi Sistemi üzerinden yapılacağını da söyleyerek öğrencilere başarılar diledi.


 

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR