ABD'den Rusya'nın Korona Aşısı Hakkında İlk Açıklama

ABD Sağlık Bakanı Azar, Rusya'da tescillenen ilk korona aşısına ilişkin, "Önemli olan aşının güvenilirliği" yorumunda bulundu.

11.08.2020-21:06 - (Son Güncelleme: 11.08.2020-22:25)ABD'den Rusya'nın Korona Aşısı Hakkında İlk Açıklama

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, devlet yetkilileriyle gerçekleştirdiği toplantıda, koronavirüse karşı geliştirilen ilk aşının tescil edildiğini ifade etti.

Putin'in "Bildiğim kadarıyla bu sabah dünyada ilk defa koronavirüs enfeksiyonuna karşı bir aşı tescil edildi. Aşı üzerinde çalışan herkese teşekkür ederim. Bu tüm dünya için çok önemli bir an." ifadeleriyle duyurduğu aşı, dünyanın gündemine oturdu.

ABD Sağlık Bakanı Alex Azar, ABC canlı yayınına katılarak, Putin'in koronavirüs aşısı konusunda bugün yaptığı açıklamayı değerlendirdi.

"ÖNEMLİ OLAN GÜVENİLİRLİK"

Aşının 3 klinik deney safhasından da başarıyla geçtiğine dair şeffaf bir veriye ihtiyaç duyulduğuna işaret eden Azar, "Önemli olan aşıyı bulan ilk taraf olmak değil. Önemli olan, bu aşının Amerikan ve dünya halkı için güvenilir ve etkili olması." görüşünü paylaştı.

Azar, ABD'nin yıl sonuna kadar onlarca milyon aşıya sahip olma yolunda ilerlediğini ve aşı adaylarının 3 deney safhasından da geçtiğini vurguladı.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR