ABD Yüksek Mahkemesi'nden Trump'a Yine Ret!

ABD Yüksek Mahkemesi, eski Başkan Donald Trump’ın başkanlık seçimlerinde kaybettiği eyaletlerden biri olan Wisconsin'daki seçim sonuçlarının hileli olduğuna dair yaptığı başvuruyu reddetti.

09.03.2021-00:59 - (Son Güncelleme: 09.03.2021-00:59)ABD Yüksek Mahkemesi'nden Trump'a Yine Ret!

3 Kasım 2020'de gerçekleştirin ABD başkanlık seçimlerini Demokrat Joe Biden kazanmıştı. Bu yenilginin ardından Donald Trump postayla kullanılan oylar yoluyla seçimlerde hile yapıldığını savunmuş ve seçim sonuçlarını kabul etmediğini açıklamıştı.

Donald Trump daha önce Pennsylvania, Arizona ve Michigan gibi eyaletler için de mahkemenin yolunu tutmuş ancak bu başvuruların hiçbirinden olumlu yanıt alamamıştı.

Wisconsin eyaletindeki seçim sürecinde Anayasa'nın ihlal edildiği ve seçim sonuçlarının bu bağlamda hileli bir şekilde tescil edildiğini savunan Trump, avukatları aracılığıyla Wisconsin eyaleti için mahkemeye başvurdu.

Mahkeme üyeleri, posta yoluyla kullanılan oylar için ayrılan sürenin yasalara aykırı şekilde uzatıldığını savunan Trump'ın avukatlarının tezlerini yeterli bulmadı ve dilekçeleri kabul etmedi.

Bu kararla Trump'ın Yüksek Mahkemeye bugüne kadar yapmış olduğu tüm başvurular geri çevrilmiş oldu.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR