ABD Başkanı Joe Biden’den Skandal! Mikrofonun Açık Kaldığını Unuttu: Muhabire Küfretti

Beyaz Saray'da enflasyon konulu bir toplantıda ABD Başkanı Joe Biden, mikrofonunun açık olduğunu fark etmedi ve kendisine soru yönelten muhabire küfretti.

25.01.2022-11:47 - (Son Güncelleme: 25.01.2022-18:32)

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, Beyaz Saray'da düzenlenen bir etkinlikte Fox News kanalının muhabiri Peter Doocy'den gelen enflasyon sorusuna küfürlü bir yanıt verdi. Mikrofonunun açık olduğunu fark etmeyen Biden'ın "Ne aptal bir o..spu çocuğu ama" dediği görüntüler gündem oldu. 

Olay, ABD'de yüzde 7'ye varan enflasyon konusunda Beyaz Saray'da düzenlenen basın toplantısının ardından, gazetecilerin salonu terk ettiği sırada yaşandı. Donald Trump'ı destekleyen muhafazakâr Fox News kanalının muhabiri olarak geçmişte de Biden'la gergin bir ilişkisi olduğu belirtilen Doocy, ABD Başkanı'na "Enflasyonun Kongre ara seçimlerinde siyasi bir engel olduğunu düşünüyor musunuz?" diye sordu. 

NE APTAL BİR O..SPU ÇOCUĞU AMA

Mikrofonun hâlâ açık olduğunu fark etmemiş görünen Biden, önce kinayeli bir şekilde "Hayır, büyük bir kazanç - daha fazla enflasyon" dedi. Ardından da, "Ne aptal bir o..spu çocuğu ama" diye küfretti. 


Olayın ardından Fox News'a bağlanan Doocy, Biden'ın bir saat sonra kendisini cep telefonundan aradığını ve "Şahsi bir şey değildi, dostum" dediğini ifade etti.

Görntüler hızla viral olurken, sosyal medya kullanıcıları Biden'ın bir diğer Fox muhabirinin birkaç gün önce sorduğu Rusya sorusuna "Ne aptal bir soru" diye söylenerek yanıt verdiğini ve geçen sene de, bir CNN muhabirini terslemesi sonrası özür dilediğini hatırlattı. Biden, senatörlük ve başkan yardımcılığı döneminde de gafları dikkat çeken bir siyasetçi olarak tanınıyor.

DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal