6'lı masa toplandı: Kılıçdaroğlu'ndan aday açıklaması

Altılı Masa toplantısı İYİ Parti’nin Genel Merkezi’nde devam ederken kulislerden bomba bir haber geldi.6 liderin ilk kez Cumhurbaşkanı adayı ismini konuştuğu toplantı sürerken, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun toplantıda, "Ben adayım" demek için toplantıya katıldığı iddia edil.

26.01.2023-15:39 - (Son Güncelleme: 26.01.2023-17:32) 6'lı masa toplandı: Kılıçdaroğlu'ndan aday açıklaması

Altılı Masa’nın 11. toplantısı Meral Akşener'in ev sahipliğinde İYİ Parti Merkezi’nde başladı. Liderler ilk kez bugün ortak Cumhurbaşkanı adayı için isimleri masaya getirdi. Toplantı devam ederken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ilk defa liderlere “Partim aday olarak beni önerdi” diyeceği belirtildi.

'Partim benim ismimi öneriyor'

Diken'den Altan Sancar'ın haberine göre, Kılıçdaroğlu tüm liderlerin olduğu masada şunları söyleyecek: “Partimin yetkili organları ve seçilmişleri ile yaptığımız istişareler sonucunda ‘CHP’nin adayı partimizin genel başkanı olmalı’ fikri oluştu. Partim aday olarak masaya ismimin getirilmesine karar verdi.”

Aday benim addiası

İYİ Parti ilk kez açıktan karşı çıktı

Toplantı öncesinde ise İYİ Parti, Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına açık açık ilk kez karşı çıkmıştı. Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı, "Sokakta Kemal Bey’e itiraz görüyoruz, 'dürüst değil mi?' diye soruyoruz, 'dürüst' diyorlar. 'Devlet tecrübesi yok mu?' diyoruz 'var' diyorlar. 'E o zaman?' 'Ama olmaz…' Sokaktaki bu itirazı İyi Parti olarak görmezden gelemeyiz. Parti yetkili kurulları, şu anda Kemal Bey’i onaylayacak noktada değil ama bu nihai olarak böyle devam edecek anlamına da gelmiyor." Şeklinde konuştu

Ömer Faruk Ekinci
ekomerfaruk@gmail.com
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal