32 yıl önce kaybolan Bahar Ateş'i arayan Baba Kazım Ateş: "Ömrüm yettiği kadar onu aramaya devam edeceğim"

Van'ın Tuşba ilçesine bağlı Yeşilsu köyünde, 32 yıl önce yaşanan bir trajedi hala yürekleri dağlıyor. Kazım Ateş'in 1988 doğumlu kızı Bahar Ateş, evlerinin yakınındaki Van Gölü'ne bağlı Amik Plajı'nda kayboldu. O günden bu yana Bahar'ı arayan baba Kazım Ateş, yıllardır yürüttüğü çabalara rağmen kızını bulamamanın acısını yaşıyor. Şimdi, sosyal medyada Bahar'ın fotoğraflarını paylaşarak insanlardan yardım istiyor.

14.05.2024-12:17 - (Son Güncelleme: 14.05.2024-12:17) 32 yıl önce kaybolan Bahar Ateş'i arayan Baba Kazım Ateş: "Ömrüm yettiği kadar onu aramaya devam edeceğim"

Van Tuşba ilçesinde 32 sene önce kaybolan kızını arayan Kazım Ateş, DHA'ya yaptığı açıklamada, kızının kaybolmasının ardından defalarca kez yetkili kurumlara başvurduğunu ve hala umudunu kaybetmediğini ifade etti. 11 yıldır Antalya'da yaşayan Ateş, kızını hatırlattığı için Van'a gitmediğini belirtti.

"Ömrüm yettiği kadar onu aramaya devam edeceğim"

Kazım Ateş'in 32 yıldır yürüttüğü arayış, yürekleri dağlıyor. Ateş, "Ben Van'dan Antalya'ya 2013 yılında geldim. Van'da 1992'de benim bir kız çocuğum kayboldu. 1988 doğumlu Bahar Ateş, çok aradım bulamadım. Bugüne kadar da arıyorum, halen daha arıyorum. Ben çalışmaya başka köye gitmiştim, buğday biçmeye. Arkadaşlar geldiler benim peşimden 'senin kızın kaybolmuş' dediler. Ben köye geldim, annesine dedim ne olmuş, dedi vallahi eline ekmek verdim yola çıkmış. Bizim köyde Van Gölü'nün sahilinde bulunuyordu. Gezmeye gelenler çok oluyordu oraya. Ondan dolayı bilmiyorum artık. Kimin götürdüğünü bilemiyorum. O gün bugündür ben kızımı arıyorum. Nerede sokakta bir çocuk görsem, nerede bir bayan görsem hemen dikkatlice bakıyorum benim çocuklarıma benziyor mu diye. Ondan dolayı bulamadım çocuğu, halen daha arıyorum. O zaman her yere başvurdum, her yere. Askeriyeye başvurdum, emniyet müdürlüğüne fotoğrafını verdim. Her yere başvurdum. Hiç kimse bana geri dönmedi. Halen daha kızımın yaşadığına inanıyorum, benim kalbimde yaşıyor. Ömrüm yettiği kadar onu aramaya devam edeceğim."** dedi.

"1 sene önce kaybolacağı içime doğmuştu"

Kazım Ateş, kızının kayboluşunu anlatırken içini burkan detayları da paylaştı. "Dokuzuncu ayın 11’i idi. Yaz ayıydı, havalar sıcaktı. Van Gölü'nü gezmeye gelenler de oluyordu. Ben de başka köye çalışmaya gitmiştim. 1 sene önce o çocuğun kaybolacağı benim içime doğmuştu. Anneme de demiştim bu çocuk bu köyde yaşamaz, ne biliyorsun dedi. 1 sene sonra geldim, Bahar kaybolmuş. Benim içime doğmuştu, o çocuğun kaybolacağı. O gün bugündür ben arıyorum. Çok aradım, ne hacı bıraktım ne hoca bıraktım ne devlet bıraktım. Hiçbir yer bırakmadım. Halen daha sokaklarda bir insan görsem, hemen bakıyorum benim çocuklarıma benziyor mu diye. Şu anda Antalya'dayım. Annesi de Van'da, şeker hastası oldu bu yüzden. Kız kaybolduğu için üzüntüden şeker hastası oldu. Belki de fazla yaşamaz. 10 gün önce Van'dan geri döndüm. Ben yine gideceğim buradan. Aynı bu saat gibi hatırlıyorum. Çocuğu hatırlıyorum gözüme geliyor. Benim çarem o. Başka da bir çarem yok benim. Halen umutluyum, Allah'tan umut kesilmez. İnşallah bir gün bulunur." şeklinde duygularını ifade etti.

Ceren Pekşen
cerenpeksen@haber365.com
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal