Yunanistan tahriklere devam ediyor: Yunan komutandan skandal fotoğraf

Yunanistan Türkiye’ye yönelik tahrik girişimlerine bir yenisini daha ekledi. Yunanistan Genelkurmay Başkanı Konstantinos Floros, Türkiye’nin İpsala Sınır Kapısı’nın karşısında yer alan Meriç Nehri üzerinde skandal bir görüntü verdi. İşte detaylar...

30.12.2022-11:15 - (Son Güncelleme: 30.12.2022-17:14) Yunanistan tahriklere devam ediyor: Yunan komutandan skandal fotoğraf

Atina yönetiminin Ege’deki silahsız kalması gereken adaları silahlandırması skandalı sonrası yeni bir provokatif eylem de Yunanistan Genelkurmay Başkanı Konstantinos Floros’dan geldi. Floros, Türkiye’nin İpsala Sınır Kapısı’nın karşısında yer alan Meriç Nehri üzerinde skandal bir görüntü verdi.

Yunan komutandan skandal fotoğraf

Yaklaşık üç gün süren Ege'deki tartışmalı adalardaki askeri birlikleri ziyaret eden Yunanistan Genelkurmay Başkanı Konstantinos Floros bugün akşam saatlerinde Batı Trakya'daki Türkiye –Yunanistan arasındaki Meriç Nehri'ndeki İpsala Sınır Kapısı'nın karşısındaki Kipi Sınır Kapısı'nda ortaya çıktı.

Floros Meriç Nehri

Meriç düşmeyecek

Kendisine ait sosyal medya hesabından açıklama yapan Floros, "Birinci durağımız Kipi Köprüsü. Gözetleme karakolu personeli ile. Görevlerine ve misyonlarına bağlılıkla Yunanistan bölgesini koruyanlara sağlık ve güçle Mutlu Yıllar. Evros (Meriç) düşmedi, düşmeyecek!" ifadelerini kullandı.

Değil 12, 1 mil dahil vermeyiz

Türkiye’den Yunanistan’ın karasularını 12 mile çıkarma planı hakkında sert bir açıklama geldi. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Son günlerde, Yunan basınında özellikle Girit'in çevresinde kara sularının 12 mile çıkarılacağına dair haberler var. Bizim bu konudaki tutumumuz net. Değil 12, Ege'de 1 mil dahi kara suyu genişlemesine izin vermeyiz. Meclis'imizin bu konuda 1995'de aldığı karar nettir ve halen geçerlidir. Yunanistan'ı bir kez daha uyarıyoruz. Arkana almaya çalıştıklarına güvenerek, sahte kahramanlık peşinde koşma. Maceraya atılma. Sonu sizin için hiç iyi olmaz" dedi.

Kürşat Muratcan Kılıç
kursat@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal