Yunanistan'ın Türkiye planı ifşa oldu: O detay dikkat çekti

Yunanistan’ın Türkiye planı ortaya çıktı. 12 mil iddiası ve Sevilla haritasını sık sık gündeme getiren Atine bu sefer savaş senaryosu ortaya çıktı. Yunan basını, Atina'nın 'Yıldırım' hamlesini sayfalarına taşıdı.

09.01.2023-12:31 - (Son Güncelleme: 09.01.2023-17:22) Yunanistan'ın Türkiye planı ifşa oldu: O detay dikkat çekti

Yunanistan planını deşifre etti. Yunan basınında yer alan haberlerde "Yılın ilk harekat faaliyetlerine başlanıyor" denildi. 'Donanma Ege'ye 'Yıldırım' getiriyor' ifadelerini kullanan Yunan basını 'Büyük seferberlik' iddiasında bulundu. Türk donanmasının gücüne dikkat çekmeden duramayan haberde, Genelkurmay Başkanı'nın talimatıyla, çok sayıda geminin alarma geçirildiği belirtildi. 

Burnumuzun dibindeki adaları silahlandıran ve son olarak da Türkiye'nin savaş sebebi olarak belirttiği 12 mil iddiasını yeniden gündeme getiren Yunanistan'dan bir provokasyon daha geldi.

Sınırımızın dibindeki adaları silahlandıran ve son olarak da Türkiye’nin savaş sebebi olarak saydığı 12 mi iddiasını yeniden gündeme getiren Yaranılandan bir provokasyon daha geldi.

CNN gr'den Stavros Ioannidis'in haberine göre, Yunan donanması Ege'de ilk harekat faaliyetlerine hazırlanıyor. Türkiye hakkında skandal iddialarda bulunan haberde, Ege’nin 24 saat izlendiği ifade edildi.

Yunanistan'ın planı ifşa oldu

Büyük seferberlik

Büyük seferberlik adı altında, Türkiye’nin füze tehdidine karşı donanma birliklerinin kadroları artırıldığı ileri sürüldü. Çok sayıda geminin alarma geçildiği ifade edildi.

Yunan tarafının ‘Astrapi’ adındaki tatbikatı ile takımadalardaki hakimiyeti teyit etmeyi planladığı belirtilen haberde "18 Ocak'ta Firkateynler, Füze Botları, Gambotlar, Denizaltılar, uçan araçlar ve seçkin Birlikler bayraklarını ve savaşçılıklarını göstermek için Ege'de konuşlandırılacak." denildi.

Atina’nın Türkiye karşısında son umudu olarak lanse edilen tatbikat ile enerji tesisleri ve hidrokarbon maden platformları gibi önemli hedeflerin savunulmasına yönelik senaryoların gerçekleştirileceği vurgulandı.

Türk donanmasının bölgede dikkatli olduğu itirafında bulunan haberde, yalnızca Ege’de değil Akdeniz’de de donanmanın etkin bir şekilde faaliyet göstereceği ifade edildi.

Ömer Faruk Ekinci
ekomerfaruk@gmail.com
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal