Yunan Komutandan Ortalığı Kızıştıracak Sözler: İstanbul Ve Ayasofya'da Çanlar Yeniden Çalacak

Yunanistan'ın Türkiye'den korkmadığını iddia eden Tamouridis, İstanbul ve Ayasofya'da çanların çalacağını öne sürdü. Sonrasında, 'Uçak gemileri yapın, istediğiniz kadar gemi satın alın. Bizi korkutamazsınız' dedi.

16.02.2022-11:05 - (Son Güncelleme: 16.02.2022-12:21)

Yunanistan'da emekli Kara Kuvvetleri Onursal Birinci Başkan Yardımcısı Korgeneral Nikolaos Tamouridis, 11 Şubat'ta Türkiye'ye yönelik küstah ifadeler içeren bir köşe yazısı yazdı. Kendince Türkiye'nin yapması gerektiği hamleleri sıralayan Tamouridis, İstanbul ve Ayasofya'da çanların çalacağını hadsiz bir şekilde öne sürdü. 

YUNAN KOMUTANDAN KÜSTAH SÖZLER

Türkiye'nin her seferinde barış mesajı vermesine rağmen gerilime neden olacak sözler kullanan Yunan komutan Nikolaos Tamouridis'in yazısından öne çıkan bazı noktalar ise şu şekilde;

Ülkeniz, Türkiye'nin derhal yerine getirmesi gerekenler: 

Ege'de ve Doğu Akdeniz'de her türlü iddia fikrini unutun, Deniz Hukuku ve hava sahasına ilişkin uluslararası anlaşmalara saygı göstermek.

Karasularımızın 12 deniz miline çıkarılması için uluslararası kabul edilemez savaş sebebini (casus belli) ortadan kaldırmak.

Aynı zamanda Avrupa Birliği üyesi olan Kıbrıs Cumhuriyeti'ni tanımak, askerlerini Kıbrıs'tan derhal geri çekmek ve Kıbrıs sorununun uluslararası kurallar ve BM kararları doğrultusunda adil bir şekilde çözümlenmesini kabul etmek.


TRAKYA'DAKİ SİNSİ OYUNLARI BİR AN ÖNCE TERK EDİN

Hıristiyan ve Müslüman Yunanlıların barış içinde yaşadığı Trakya'daki (Batı) sinsi oyunları terk etmek.

Patrikhane'nin Ekümenliğini bir an önce tanımak, Halki'deki (Heybeliada) Ruhban Okulu'nu açmak ve Rum diasporasından hukuka aykırı olarak elde ettiği her şeyi geri vermek.

Ayasofya'yı Doğu Ortodoks Kilisesi'nin Kutsal Tapınak-sembolü olarak Ekümenik Patrikhane'ye vermek.

İşlediği soykırımları, ayrıca topraklarında yaşayan ulusal, dini ve diğer azınlıkların haklarını tanımak.

BİZİ KORKUTAMAZSINIZ

Uçak gemileri yapın, dilediğiniz kadar gemi satın alın. Bizi korkutamazsın. Çünkü amiral gemilerinizi ateşe veren ve onları batıran yeni Kanarides, Miaoulides, Papanikolides ve genç ateşe vericilerimiz var! Satın alın, tanklar alın, silahlar, toplar, İnsansız Hava Araçları yapın. Bizi korkutamazsın. Çünkü Ordumuzun yeni Kolokotronides, Karaiskakides ve Nikitarades'leri var! İstediğiniz kadar uçak alın. Bizi korkutamazsın. Çünkü bizde dünyanın en iyi pilotları olan İkarus'un çocukları, Ege'nin ve Kıbrıs'ın korkusuz kartalları, gözlemcileri var! Silahlansanız bile. Tehdit etseniz bile. Bizden kat kat fazla olsanız bile.

CEPHANELİĞİMİZDE İKİ YENİLMEZ NÜKLEER SİLAH VAR

Küçük rakamlar ülkemizi hiçbir zaman korkutmadı. Çünkü gözlemciler tüm sınırlarımızın ötesinde ruhlarına güveniyorlar. Osmanlı tehditleri asla cesaretimizi kıramadı.' dedi ve küstah sözlerine şu şekilde devam etti, 'Çünkü cephaneliğimizde iki yenilmez nükleer silah var. Vatan- Yunanistan dediğimiz şeye sevgi ve Ortodoksluk dediğimiz şeye inanç! Çünkü ne yaparsanız yapın Vatanımıza ayak basmayacaksınız. Ve Polis'te (İstanbul), Ayasofya'da çanlar yeniden çalacak.' 

DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal