YPG/PKK'nın Hain Planı Çökertildi!

Terör örgütü YPG/PKK'nın fotoğraflarla hazırlamış olduğu kimyasal bomba yalanı uzman kişiler tarafından madde madde anlatılarak çürütüldü.

19.10.2019-19:13 - (Son Güncelleme: 19.10.2019-19:14)

Türkiye'nin Suriye sınırında yapılmaya çalışılan terörden arındırılmış bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı aleyhine sosyal medya da yürütülen karalama kapmayasında, YPG/PKK terör örgütü sempatizanları, "kimyasal silah ve fosfor bombası" gibi yasaklı silahlar kullanıldığı yalanını söylemişti.

Terör örgütünün bu yalanı, uzman kişiler sayesinde görüntüler üzerinden yapılan analizlerle bir kez daha boşa çıkarıldı.

HAİN PLAN MADDE MADDE AÇIKLANDI

1- Üzeri yanık bir çocuk, beyaz fosfor bombasına maruz kaldığı iddiasıyla hastane de önce görüntü çekip, olayı anlatan kişiye poz veriyor. Daha sonra görüntüyü çeken kişi çocuğa “ağla” diyerek komut veriyor ve çocuk ağlamaya başlıyor.

2- Beyaz Fosfor Bombası'na maruz kalan kişide bombanın etkileri nasıl olur?

- Beyaz Fosfor, diğer kimyasallar kadar yakıcı değil, esasında solunum yollarına etki eden bir kimyasaldır. Öncelikle gözlerde sulantı, yanma ve kör olma gibi etki gösterir. Solunum yollarında boğulma, akciğerde hırıltı, göğüste ağır, bulantı ve kusma, akciğerde ödem, oksijen yetersizliği ve kalp durması.

-Olası bir kimyasal saldırıda çocuğun ayakta bile duramaması gerekiyor. Eğer şiddetli bir Beyaz Fosfor Bombası'na maruz kalmış olunursa ancak o zaman ciltte tahriş, kızarıklık, yanık ve kabarma olabilir.

- Videoda çocuk nefes alabiliyor, gözlerde hiçbir sıkıntı yok. Vücudu yanık ama yüzünde ve başında hiçbir şey yok.

- Çocuğa müdahale eden sağlık çalışanları da eldiven ve maske takmaya gerek duymamış. Çocuğa da ilk anda solunum maskesi takılması gerekirken o da yok.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR