YİK Toplantısı Sona Erdi

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

27.01.2021-20:39 - (Son Güncelleme: 27.01.2021-20:38)YİK Toplantısı Sona Erdi

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde basına kapalı gerçekleştirilen YİK toplantısının ardından Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun kritik açıklamalarda bulundu.

Toplantıya ilişkin yaptığı açıklamada Altun, Kurul üyelerince batı toplumlarında yükselişe geçen yabancı ve İslam düşmanlığı konusunun ele alındığını, İslam dünyasının içinde bulunduğu durum üzerine değerlendirmelerde bulunulduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın toplantıda Batı'nın uzunca bir süre arkasına saklandığı demokrasi, özgürlük, insan hakları makyajı döküldükçe, ırkçı, ayrımcı, barbar ve vandal yüzün kendini belli etmeye başladığını ifade ettiğini açıklayan Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Myanmar'dan Doğu Türkistan'a, Balkanlar ve Kafkaslar'dan Filistin'e kadar farklı coğrafyalarda da Müslümanlar'a yönelik katliam, zulüm, baskı, işgal ve fanatizm uygulamalarının görüldüğünü, en vahim ve iç acıtıcı sahnelere de İslam coğrafyasında şahitlik edildiğini belirttiğini' açıkladı.

Altun, 'Kurul üyeleri, İslam dünyasının iç çekişmelerinden kurtarılıp birlik ve beraberliğinin güçlendirilmesi ve dinin özünden neşet etmeyen arkası karanlık yapılarla mücadele hususları üzerine fikir teatisinde bulundu.' ifadesini kullandı.

'TOPLANTIYA KİMLER KATILDI'

YİK toplantısına kurul üyeleri İsmail Kahraman, Cemil Çiçek, Köksal Toptan, Mehmet Ali Şahin, Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı ve Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan katıldı.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR