Yeni KPSS oturumları için ücret ödenecek mi? ÖSYM, KPSS’de yaşanan skandal sonrası yeni sınav takvimini açıkladı

ÖSYM, KPSS’de yaşanan skandal sonrası yeni sınav takvimini açıkladı. Yeni KPSS oturumları 17 Eylül 2022 tarihi itibariyle başlayacak. Peki Yeni KPSS oturumları için ücret ödenecek mi? İşte sorunun yanıtı...

06.08.2022-09:25 - (Son Güncelleme: 06.08.2022-09:25)

ÖSYM, sosyal medya hesabından yaptığı son dakika açıklamasında 31 Temmuz 2022 tarihinde yapılan KPSS 2022 lisans oturumları olan KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri oturumlarının iptal edildiğini duyurdu. Bu hafta sonu yapılması beklenen 2022-KPSS Lisans Alan ve 2022-KPSS Lisans Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavlarının ileri bir tarihe ertelendiğini kaydeden ÖSYM, yeni KPSS takvimini açıkladı. 

Yeni KPSS oturumları için ücret ödenecek mi? 

ÖSYM, KPSS’de yaşanan skandal sonrası yeni sınav takvimini açıkladı. Yeni KPSS oturumları 17 Eylül 2022 tarihi itibariyle başlayacak. Sınava başvuru yapmış ve sınavı iptal edilmiş olan adaylar, yeni KPSS sınavları için herhangi bir ücret ödemeyecek.

Yeni KPSS oturumları

Sınav merkezi değişikliği AİS üzerinden gerçekleştirilecek

ÖSYM, yaptığı duyuruda ayrıca sınav merkezi değişiklik taleplerinin ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden yapılabileceğini açıkladı. 

Kürşat Muratcan Kılıç.
kursat@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En Çok Okunanlar

Modal