Velayet davasını kazanan Feyza Aktan’dan Özcan Deniz hakkında çarpıcı açıklamalar: ‘Karşısında çıplak kaldım’

Özcan Deniz’le çekişmeli velayet davasını kazanan Feyza Aktan, merak edilen süreci anlattı. Kendisine kötü anne imajı çizilmeye çalışıldığını belirten Aktan, Özcan Deniz hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte detaylar…

17.05.2022-15:09 - (Son Güncelleme: 17.05.2022-15:09)

Hamileliğinin son aylarında Özcan Deniz’le nikah masasına oturan ve oğlu Kuzey doğduktan kısa bir süre sonra boşanan Feyza Aktan, olaylı velayet davasını kazandı. Magazinin yakından takip ettiği ve ortaya çıkan detaylarla herkesi şaşırtan ikilinin ilişkisi hakkında ilk defa açıklama yapan Feyza Aktan, süreçle ilgili önemli şeyler anlattı. 

Özcan tüm gücüyle üzerime geldi

2.Sayfa Programına konuk olan Özcan Deniz’in eski eşi Feyza Aktan, velayet davasını kazandığını söyledi. Dava sürecinde oldukça zor günler geçirdiğini dile getiren Aktan, "Velayet davası bir anneye yapılabilecek en kötü şeylerden bir tanesi. Ben sadece velayet davasıyla tek başına uğraşmadım. Özcan Deniz bana şöyle bir niyetle geldi; ben dahil olmak üzere avukatlarım, ailem, yakın çevrem, maddi gücüm ve medya gücümü de yanımı alarak hep birlikte üstüne geleceğim diye. Seninle hem mahkemeler karşısında hem de medya karşısında elimden geldiğince uğraşacağım gibi bir niyetle geldi. Benim bütün bu donanımların karşısında elimde bulunan tek şey haklı olmamdı. Bunun dışında çok çıplak kaldım. Özcan her mahkeme günü adliyeye koruma ordusuyla giriyor ve yetmeyecek olacak ki adliyenin güvenlik memurları da onun yanında yer alıyorlar’’ dedi. 

Güçlü bir adamla hak mücadelesi vermek zorunda kaldım

Dava sürecinin magazin basınında büyük yer bulması ve her davaya basının ilgisinin fazla olmasını kendi lehine çevirmeye çalışarak beni kötü göstermek istediklerini belirten Aktan, "Bir taraftan da adliyeye gelen basın mensubu arkadaşlarla devamlı olarak iletişim halindeler ki çıkacak haberlerin sürecini yönetebilsinler. Bunlara baktıkça ne kadar güçlü bir adamla karşı karşıya geldiğimi görüyorum. Ya bu gücün altında kalırsam ya haklılığımı ispat edemezsem diye hep bir panik halinde oluyorum. Duruşmada duyduğunuz onlarca ithamları eve gidene kadar sindirmek zorundayım çünkü evde beni bekleyen bir oğlum var. Sorumluluğumdan dolayı çocuğuma bir şey belli etmemeye çalıştım’’ şeklinde konuştu. 

Vicdansızlıkla mücadele ettim 

Özcan Deniz ve ekibinin yönetti algı yüzünden sosyal medyada vicdansız damgası yediğinin altını çizen Feyza Aktan, "Televizyonlarda insanlar benim hakkımda çok ağır ithamlarda bulunuyor, telefonu elime aldığımda hakkımda anketler düzenleniyor, fotoğraflarımın altına hakaret boyutuna gelecek kadar ağır yorumlar yapılıyor. Herkes bu çorbada bir tuzunun olmasını istedi ve hedefe kilitlendi. Hedefleri de çocuğumun benden alınması. Bu hedefe ulaşabilmek için de vicdanlar bir tarafa bırakıldı. Bunların karşısında kendime hep bu bir süreç ve bitecek, hayat boyu böyle sürmez dedim. Çok zor bir süreç yaşadım. Bana bunları yapanların birçok kadın ve anneydi. Hiç empati kuramadılar. Tüm bu süreç çok derin bir kaybetme duygusu bıraktı. Açılan velayet davası da ne mağdur edilen bir baba ne de çocuğuna bakmayan bir anne olduğu için değil. Sadece bu olayın parçasıydı’’ dedi. 

Evden ayrılmama izin vermedi ama sonra dava açtı

Basına sızan ve evinin otoparkında Özcan Denizi darp ettiği görüntülere de açıklık getiren eski eş Aktan, "Bu dava bana açılan ilk davaydı. Velayet davasından da önce. Maddi kaynaklı bir davaydı. Yaşadığım sitede Özcan'a ait 3 tane konut var. Bir tanesi kendisinden bağımsız diğer iki tanesi de ikiz villa. Hamileyken Özcan bu ikiz evlerin arasındaki duvarı açıp tek ev haline getirmek istedi. Boşanırken ben bu evden çıkmak istedim ama Özcan kalmam için ısrar etti. Bana 'oğlumuz burada doğdu, burada büyüsün dedi. Boşanırken de sözleşmeye dairelerden tek bir tanesinde oturum hakkım olduğu yazıldı. Ayrılırken bu nokta dikkatimi çekmemişti. Yıllar sonra başıma bu madde üzerinden bir şey geleceğini beklemiyordum. Olayın ardından evime gönderilen kağıtta 'Feyza'nın tek bir tarafta oturma hakkı vardır, diğer evi benim iznim olmadan kullanıma açmıştır. 2 yıldır kendisine ısrarla çık dememe rağmen evimi boşaltmıyor. 2 yıllık aylık kira bedeli, elektrik, su, doğal gaz bedelleri ile aidatı bana güncel faiziyle birlikte geri vermesini talep ediyorum' yazıyordu. Ertesi gün de 'eski eşim evimi gasp ediyor' diye haberler çıkartmaya başladı. Ben de bütün delillerimi sundum’’ 

Mihrab Kurt
mihrabkurt@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal