Haberlere Hızlı ErişinSon Dakika Haberleri ve Gelişmeleri Anında, Herkesten Önce Öğrenmek İçin;
Takip Et

Uygunsuz Film İzleyenler Para Kazanacak

Dijital paraların haberleştirildiği birçok sitede işlenen VIT isimli kripto para, uygunsuz film izleyen kişilerin verilerine ulaşmak için ödeme yapmak istiyor.

13.03.2018-16:42 - (Son Güncelleme: 13.03.2018-16:33)Uygunsuz Film İzleyenler Para Kazanacak

Yeni veri satma sistemine göre uygunsuz film sitelerinde sosyal etkinlik, beğeniler, yorumlar, içerik tercihleri gibi veriler yer alıyor.

Bitcoin fırladı, düştü derken kritpto paralar sık sık haberler arasında kendine yer buluyor. Yakın geleceğimizde daha farklı konularda da söz sahibi olması beklenen kripto paraların durdurulamaz yükselişine, internet sektörünün en güçlü platformlarından uygunsuz sektörü de giriyor. Webtekno’nun Mashable’dan aktardığı habere göre, Ücretsiz servis veren uygunsuz sitelerden dolayı yeteri kadar para kazanamayan uygunsuz film sektörü, Vice Industry Tokens (VIT) isimli kripto para ile bu izleyicilere ödeme yapmak istiyor.

UYGUNSUZ SİTELERE GİREN PARA KAZANACAK!

Yeni bir kripto para türü olan VIT ile siteye girip işlem yapan kişilere ödeme yapacak. Yeni veri satma sistemine göre uygunsuz sitelerinde sosyal etkinlik, beğeniler, yorumlar, içerik tercihleri gibi veriler yer alıyor. Son yıllarda internetten gelir elde etmede abonelik sistemi ve reklam gelirlerine alternatif olarak verileri satma sistemi de başladı.Bedava uygunsuz video izleyerek para kazanmanızı sağlayacak VIT, bunu yapan kişilerin verilerini almaya hak kazanacak.

FACEBOOK DA AYNISINI YAPIYOR

Bu veriler sosyal ağlarda ve diğer pek çok sitede alınıyor. Facebook, veri tutma konusunda en büyük şirket. Halihazırda kazanılmış VIT'nin pek çok farklı siteden ücretli içerik satın almak için kullanılması bekleniyor. Şirket, bu ödemeyi yaparak bu verileri yasal olarak satma hakkına kavuşmuş oluyor.

Son Dakika Teknoloji Haberleri için aşağı kaydırın.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En Çok Okunanlar

Daha fazla içerik yok
;