Ukrayna harekete geçti: Rus uçağı düşürüldü

Ukrayna, Odessa bölgesinin güneyine füze ve bomba saldırısı düzenlemeye çalışan bir Rus Su-24M uçağının düşürüldüğünü açıkladı. Öte yandan Hava Kuvvetleri Komutanlığı'ndan yapılan açıklamada 48 İHA’dan 41’i imha edildiği de öğrenildi. İşte detaylar...

06.12.2023-16:51 - (Son Güncelleme: 06.12.2023-17:59) Ukrayna harekete geçti: Rus uçağı düşürüldü

Geçtiğimiz yıl başlayan Ukrayna-Rusya savaşı devam ediyor. Ukrayna'nın, bu gece Rusya'ya ait "Şahed" tipi 41 insansız hava aracını (İHA) imha ettiği, dün de bir Su-24M uçağını düşürdüğü bildirildi.

41 İHA imha edildi

Ukrayna Hava Kuvvetleri Komutanlığından yapılan açıklamada, bu gece Rus ordusunun, Ukrayna topraklarına Kırım'dan ve Kursk bölgesinden İHA'larla saldırı düzenlediği öğrenildi. 48 İHA’dan 41’i imha edildi.

Saldırı düzenlemeye çalışan uçak düşürüldü

Ukrayna Hava Kuvvetleri Komutanı Nikolay Oleşçuk, Sosyal Medya hesabından yaptığı paylaşımda, dün Karadeniz'deki Yılan Adası yakınlarında bir Su-30SM uçağının koruması altında, Odessa bölgesinin güneyine füze ve bomba saldırısı düzenlemeye çalışan bir Rus Su-24M uçağının düşürüldüğünü kaydetti.

Zelensky teşekkür etti

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ise Rus uçağının düşürülmesinden dolayı hava savunma kuvvetlerine teşekkür etti. Zelenskiy "Odessa bölgesini bombalamaya gidiyordu. Özellikle Odessa bölgesinde hava savunmamızı yavaş yavaş ama fark edilir şekilde güçlendiriyoruz. Bu görevi başarmamız için yardımcı olan her ülkeye teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

(AA)


Abdullah Şaşkın
abdullahsaskin@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal