Ukrayna Başkanı Zelenskiy'den Türkiye Çağrısı!

Geçtiğimiz günlerde Türkiye'yi ziyaret eden ve Başkan Erdoğan ile görüşme gerçekleştiren Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Ulusal Savunma ve Güvenlik Konseyi toplantısında Türkiye ziyaretini değerlendirdi.

15.04.2021-23:29 - (Son Güncelleme: 15.04.2021-23:43)Ukrayna Başkanı Zelenskiy'den Türkiye Çağrısı!

Geçtiğimiz günlerde Türkiye'ye gerçekleştirdiği ziyaret sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen Zelenskiy, düzenlenen ortak basın toplantısında dostluk mesajları vermişti.

Bu görüşme sonrası Ukrayna Devlet Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Zelenskiy, Ulusal Savunma ve Güvenlik Konseyi toplantısında verimli geçen Türkiye ziyaretini değerlendirdi. 

Zelenskiy, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ülkesinin egemenliği ve toprak bütünlüğüne olan desteği için teşekkür etti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ukraynalı ve Türk turistler için özel şartlar hakkında görüştüklerini belirten Zelenskiy, "Ukraynalı ve Türk turist akışını artırmaktan bahsediyoruz. Özellikle şimdi birbirimize destek olmalıyız. Rusların, Rusya'dan Türkiye'ye turizmi sınırlandıracaklarını söylediğini duydunuz. Bu onların kişisel işleridir. Bence biz turizmimizi tam tersine artırmalıyız ve Türkiye'yi desteklediğimizi göstermeliyiz." ifadelerini kullandı.

İLİŞKİLİ İÇERİKLER

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En Çok Okunanlar