Üç tahıl gemisi Ukrayna limanından hareket ederek yola çıktı!

Toplamda 58 bin ton mısır taşıyan Polarnet, Rojen ve Navistar gemileri Ukrayna'dan yola çıktı. MSB'den konuyla ilişkin açıklama geldi.

05.08.2022-10:06 - (Son Güncelleme: 05.08.2022-10:06) Üç tahıl gemisi Ukrayna limanından hareket ederek yola çıktı!

Toplamda 58 bin ton mısır taşıyan Polarnet, Rojen ve Navistar gemileri Ukrayna'dan yola çıktı.

MSB'den açıklama

MSB'den yapılan açıklamada, "Ukrayna'dan İrlanda'ya gidecek olan ve 33 bin ton mısır taşıyan Panama bayraklı NAVISTAR isimli gemi Odessa Limanı'ndan hareket etti. Gemi İstanbul'un kuzeyinde Müşterek Koordinasyon Merkezi tarafından denetime tabi tutulacak. 13 bin ton mısır taşıyan ikinci gemi de Ukrayna'dan İngiltere'ye gitmek üzere Çernomorsk Limanı'ndan hareket etti. Malta bayraklı ROJEN isimli geminin seyri de Müşterek Koordinasyon Merkezi tarafından an be an takip ediliyor. Ukrayna'nın Çernomorsk Limanı'nda bekleyen POLARNET isimli Türk bayraklı gemi de Karasu'ya gelmek üzere hareket etti. 12 bin ton mısır taşıyan gemi Karasu'ya varmadan önce İstanbul'un kuzeyinde Müşterek Denetleme Timi tarafından denetime tabi tutulacak." ifadeleri kullanıldı.

Ukrayna'ya hareket edecek

Bu arada Ukrayna'nın Çernomorsk Limanı'ndan tahıl almaya gitmek üzere İstanbul'un kuzeyindeki demir yerinde bulunan Barbados bandıralı Fulmar S isimli boş geminin de Müşterek Koordinasyon Merkezi timi tarafından denetim yapıldı.

Ertuğ Güveniş
ertugguvenıs@outlook.com
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal