Twitter’ın katili Threads büyümeye devam ediyor: 100 milyon kullanıcı sınırı aşıldı

Meta’nın kullanıma sunduğu ve Twitter’ın rakibi olarak görülen Threads, 100 milyon kullanıcıyı geçti. İşte detaylar...

11.07.2023-11:17 - (Son Güncelleme: 11.07.2023-17:06)

Kısa süre önce kullanıma açılmasına rağmen büyük ses getiren Threads, üye sayısını 100 milyonun üzerine çıkardı. 

Facebook, Instagram ve WhatsApp'ın sahibi Meta'nın Twitter'a rakip yeni sosyal medya platformu Threads'e kayıt olanların sayısı 100 milyonu buldu.

Meta Üst Yöneticisi (CEO) Mark Zuckerberg, Threads hesabından platforma kayıt olanların sayısına ilişkin son verileri paylaştı.

Sadece 5 günde oldu

AA’da yer alan habere göre; Zuckerberg, "Threads, hafta sonu 100 milyon kayda ulaştı. Çoğunlukla organik talep ve henüz pek çok promosyonu etkinleştirmedik. Sadece 5 gün olduğuna inanamıyorum!" ifadelerini kullandı.

Threads 100 Milyon Üye

ABD basınında yer alan haberlerde, Meta'nın metin tabanlı platformu Threads'in piyasaya sürülmesinden bu yana Twitter'daki kullanıcı trafiğinin yavaşladığı bildirildi.

Öte yandan, ABD'li danışmanlık firması Evercore ISI analistleri, Meta'nın son uygulaması olan Threads'in, gelecek birkaç yıl içinde sosyal medya devi için ciddi oranda nakit sağlayabileceğini öngördü.

Mark Mahaney liderliğindeki Evercore ISI analistleri, Threads uygulamasının günlük 200 milyon aktif kullanıcıya ve gelecek 2 yıl içinde yıllık 8 milyar dolarlık gelire ulaşabileceği tahmininde bulundu.

Geçen hafta kullanıma açılmıştı

Meta, Twitter'a rakip yeni sosyal medya platformu Threads'i 5 Temmuz'da kullanıma sunmuştu.

Arayüzü Twitter ile benzerlik gösteren Threads ile ilgili açıklamasında Meta, Threads'in, metin içeriklerini paylaşmak ve herkese açık sohbetlere katılmak için Instagram ekibi tarafından oluşturulmuş yeni bir uygulama olduğunu bildirmişti.

Yeni platformda karakter sınırının 500 olduğu belirtilen açıklamada, bağlantılar, fotoğraflar ve 5 dakika uzunluğunda videoların da paylaşılabileceği kaydedilmişti.

Threads kullanıma açılmasının ardından yoğun ilgi görürken, Twitter, Threads nedeniyle Meta'ya karşı yasal işlem başlatma uyarısında bulunmuştu.

Twitter'in avukatı Alex Spiro, geçen hafta Zuckerberg'e gönderdiği mektupta, Meta'nın Twitter'ın ticari sırlarını ve diğer fikri mülkiyetini sistematik, kasıtlı ve yasa dışı şekilde kötüye kullandığına dair ciddi endişe duyulduğunu belirtmişti.

Meta'nın geçen yıl eski Twitter çalışanlarını işe aldığına işaret eden Spiro, şirketin kasıtlı olarak bu çalışanları birkaç ay içinde Meta'nın "taklit" Threads uygulamasını geliştirmeleri için görevlendirdiğini iddia etmişti.

Kürşat Muratcan Kılıç
muratcankilic@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal