Türkiye'nin Oscar Adayı Belli Oldu!

Türkiye’nin En İyi Uluslararası Film Oscar adayı Mehmet Ada Öztekin’in yönetmenliğini üstlendiği 7.Koğuştaki Mucize filmi oldu.

10.11.2020-16:59 - (Son Güncelleme: 10.11.2020-17:43)Türkiye'nin Oscar Adayı Belli Oldu!

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ile sinema alanındaki meslek örgütü temsilcilerinden oluşan 16 kişilik Seçici Kurul, bugün gerçekleştirdiği toplantıda Sinema Güç Birliğine başvuran 23 film değerlendirdi.

93’üncü Akademi Ödülleri (Oscar) En İyi Uluslararası Film Dalı’nda Türkiye adayını belirleyen Seçici Kurul, 7. Koğuştaki Mucize filmini aday olarak gösterdi. Yönetmenliğinde Mehmet Ada Öztekin’in oturduğu 7. Koğuştaki Mucize filmi, Kurul tarafından Türkiye’nin En İyi Uluslararası Film Oscar adayı olarak belirlendi.

7. KOĞUŞTAKİ MUCİZE FİLMİNİN KONUSU

Film, kızı ile aynı zeka yaşına sahip bir babanın adalet arayışını konu ediniyor. 1983 yılında Ege kasabasında sıkıyönetim komutanının küçük kızı ölür ve ölümün sorumlusu olarak babaannesi ile yaşayan ve 7 yaşında bir kızı olan Memo’yu görür.

Her ne kadar suçsuz olduğunu açıklasa da Memo’ya kimse inanmaz ve idam cezasına çarptırılır. Yakınları adaletin sağlanması için uğraşırken, Memo ve kızı Ova’nın tek istediği birbirlerine kavuşabilmektedir.

Filmin oyuncu kadrosunda ise; Aras Bulut İynemli, Nisa Sofiya Aksongur, Celile Toyon, İlker Aksum, Mesut Akusta, Deniz Baysal, Yurdaer Okur gibi isimler yer alıyor.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR