Türkiye'de 2018 Yılında Kripto Paralar ile 9 Konut Satıldı

Kripto paralar gün geçtikçe yaygınlaşmaya devam ediyor. 2018 yılında Türkiye'de kripto paralar ile 9 adet ev satıldı.

06.03.2019-15:52 - (Son Güncelleme: 06.03.2019-15:42)Türkiye'de 2018 Yılında Kripto Paralar ile 9 Konut Satıldı

Antalya Homes Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Tekce, kripto para birimi olan Bitcoin ile 2018 senesinde, Türkiye çapında 9 konut sattıklarını açıkladı. Bayram Tekce, "Kripto paralardaki yatırımını reel sektörde değerlendirmek isteyenler için, gayrimenkul satın almak oldukça avantajlı." dedi.

Son 1 senede Bitcoin başta olmak üzere, birçok sanal para biriminde meydana gelen değer kaybına karşın, araştırma firması Statista'nın verilerine göre kripto para cüzdanı sahiplerinin sayısı son bir senede yüzde 32 yükseldi. Otomotiv, seyahat ve bilişim gibi birçok sektörde kullanımı yaygınlaşan kripto paraların kullanımı, gayrimenkul sektöründe de artıyor. Birçok yabancı yatırımcıya ev sahipliği yapan Türkiye'de de kripto parayla konut satın alınabiliyor.

KUR KAYBI OLMADAN, HESAPLI VE GÜVENİLİR BİR ŞEKİLDE GERÇEKLEŞİYOR

Gayrimenkul satın almanın daha avantajlı olduğunu söyleyen Tekce, "Kripto paralar ile ödeme sayesinde hesaplar arası para transferi gibi işlemler, kur kaybı olmadan daha güvenilir ve hızlı bir biçimde yapılıyor. Kripto paralardaki yatırımını reel sektörde değerlendirmek isteyenler için, gayrimenkul satın almak oldukça avantajlı. Yatırımcılar, özellikle Türkiye gibi konut alanında değerini süratle yitiren bir ülkede yatırım yaparak, yatırımlarını daha risksiz ve güvenli bir alana çekip birikimlerini hızla katlayabilir" sözlerini kullandı.

8 FARKLI KRİPTO PARA BİRİMİ KULLANILIYOR

Toplam piyasa değeri 140 milyar dolara varan kripto paralar; seyahat, gıda, bilişim, otomotivin haricinde, gayrimenkul sektöründe de aktif olarak tercih ediliyor. Konut yatırımı için Avrupa'nın en cazip ülkelerinden biri olan ve 2018 senesinde 40 bin yabancıya konut satışı yapan Türkiye'de, yabancıya konut satışında BTC'nin haricinde Ripple (XRP),Ethereum (ETH),Bitcoin Cash (BCH),Bitcoin Gold (BTG),Litecoin (LTC),Tether (USDT) ve Stellar (XLM) kabul ediliyor.

Son Dakika Teknoloji Haberleri için aşağı kaydırın.


YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En Çok Okunanlar

Modal