Türkiye Uzay Ajansı'nın İnternet Sitesi Ödül Aldı

Türkiye Uzay Ajansı'nın, Türksat tarafından tasarımı yapılan internet sitesi, Altın Örümcek Web Ödülleri'nde kamu kurumu kategorisinde birincilik elde etti.

28.07.2021-17:59 - (Son Güncelleme: 28.07.2021-17:59)Türkiye Uzay Ajansı'nın İnternet Sitesi Ödül Aldı

Türkiye Uzay Ajansı tarafınca hazırlanan ‘Milli Uzay Programı’ Tanıtım Toplantısı, bu senenin ilk aylarında yapılmış ve Türkiye'nin uzay amaçladı açıklanmıştı.

Kurulduğu zamandan bu zamana kadar ülkemizin uzayda söz sahibi ülkeler arasında yer alması amacıyla çalışmalarına devam eden Türkiye Uzay Ajansı, yeni bir ödül daha aldı.

Türksat tarafından tasarlanan Türkiye Uzay Ajansı internet sitesi (tua.gov.tr),Altın Örümcek Web Ödülleri'nde kamu kurumu kategorisinde birinci oldu.

ÖDÜL TESLİM EDİLDİ

Türksat AŞ Genel Müdürü Ertok, Türkiye Uzay Ajansı'nı ziyarette bulunarak Altın Örümcek Ödülü'nü Kurum Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım'a teslim etti.

"DESTEĞİMİZ HER ZAMAN DEVAM EDECEK''

Ertok, Türkiye Uzay Ajansı'nın ülke için çok önemli olduğunu ve kurulmasının Türksat ailesini çok mutlu ettiğine dikkat çekerek, "Türkiye Uzay Ajansı'nın topluma bakan yüzü olan internet sitesinin yapımında görev almak bizler için önemli. Ayrıca bu sitenin ödülü alması da bizleri gururlandırdı. Türksat olarak Türkiye Uzay Ajansı'na desteğimiz her zaman sürecektir." İfadelerine yer verdi.

Türkiye Uzay Ajansı Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım da sitenin ödülü hak ettiğini belirterek, sitenin başarısında büyük emeği olan Türksat ailesine teşekkür etti.

Gelişmenin sonunun olmadığını söyleyen Yıldırım, siteyi dinamik bir biçimde geliştirmeye devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

Yıldırım, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda ise şu ifadeleri kullandı:

"Siteyi büyük emekle hazırlayan 90Pixel çalışanlarına, hosting hizmetini sağlayan Türksat'a ve Türkiye Uzay Ajansı bünyesindeki ekibimize teşekkür ediyorum. Kullanıcılarımızın yapıcı tenkitleriyle daha da gelişecek."

"Altın Örümcek Web Ödülleri", internet teknolojisi kullanılarak yapılan başarılı projelerin hak ettiği yeri bulması ve bu alanda yapılacak yatırımlara özendirilmesi amacı ile düzenleniyor.

Ödüller için 4 bin 677 markanın 35 bin 211 internet sitesi yarıştı ve yaklaşık 1 milyon 600 bin oy kullanıldı.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal