Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan: 'Evde Hayat Var' Dedik, Ne Gerekiyorsa Yaptık

Turkcell Genel Müdürü Erkan, "Bizlerin sağlığı için büyük bir özveri ile mücadele eden sağlık çalışanlarına destek vermek amacıyla kendilerine ek data ve konuşma hediye edeceğiz." diye konuştu.

24.03.2020-14:31 - (Son Güncelleme: 24.03.2020-14:01)Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan: 'Evde Hayat Var' Dedik, Ne Gerekiyorsa Yaptık
Turkcell Genel Müdürü Erkan, "Bizlerin sağlığı için büyük bir özveri ile mücadele eden sağlık çalışanlarına destek vermek amacıyla kendilerine ek data ve konuşma hediye edeceğiz." diye konuştu.

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, coronavirüs günlerinde süren evde eğitim ve evde iş hayatı için verdikleri desteklere devam ettiklerini belirterek, "Bizlerin sağlığı için büyük bir özveri ile mücadele eden sağlık çalışanlarına destek vermek amacıyla kendilerine ek data ve konuşma hediye edeceğiz. Sağlık sektöründe görevli Turkcelllilerin hatlarına mevcut paketlerine ek olarak ücretsiz 5GB internet ve 500 dakika konuşma tanımlamak için çalışmalarımıza başladık." açıklamasını yaptı.

Erkan yaptığı açıklamasında, dünyada ve Türkiye'de süren coronavirüs günlerinde, Turkcell olarak yaptıkları çalışmalar ve verdikleri desteklerle ilgili bilgi aktardı.

Dünyanın en güçlü altyapılarından birini bugünler için hazırladıklarını ifade eden Erkan, evde eğitimi, evde iş hayatını kesintisiz bir şekilde sürdürecek teknolojilerinin şu an devrede olduğunu, ekosistemi desteklediklerini, böylece de gönül rahatlığıyla "Evde hayat var." diyebildiklerini belirtti.
Erkan, dünyanın bu zor günleri beraber aşacağına değinerek, şu ifadeleri kullandı:

"Bugün zengini fakiri, güçlüsü güçsüzü tüm ülkeler büyük bir sınavdan geçiyor. Covid-19 salgını ile tek başına kimsenin mücadele etme imkanı yok. Bu bireysel değil, topyekün bir mücadele ve ancak bir araya gelerek bu virüsle savaşabiliriz. Sağlık Bakanlığımızın öncülüğünde yeni tip koronavirüsüne karşı alınan etkin ve yerinde önlemler sayesinde virüsü olabildiğince uzun süre ülkemizden uzak tutmayı başardık.

Hala global bir soruna karşı ulusal bir mücadele veriyoruz, bunu da devletimizin ve halkımızın birlikte mücadelesi ile yapıyoruz. Bu noktadan sonra da ancak elbirliği ile bu işin üstesinden gelebiliriz. Dünya ancak birlik olursa bu günleri aşabilir. Covid-19'un hepimiz için bir dönüm noktası olduğunu düşünüyorum. Tarihi artık Covid-19 öncesi ve sonrası diye tanımlayacağız uzun bir süre. Bugün şunu çok net anladık ki, global dünyanın sorunları da global oluyor. Bir yerde yaşanan sorunları artık görmezden gelemeyiz, çünkü o sorunlar bir bumerang gibi dönüp dolaşıp herkesi etkiliyor. Bu salgın aslında bunun ne kadar hızlı ve etkili olabileceğini gösterdi. "

Bu günlerde görülen yardımlaşma ve dayanışma ruhunun yakın gelecekte daha da artacağını ve her alana dağılacağını belirtenn Erkan, gelecekte ortaya çıkacak problemleri büyümeden çözüme ulaştırma hususunda yeni tecrübelerin ortaya çıkacağını belirtti.

"TURKCELL OLARAK BU ALTYAPIYI BUGÜNLER İÇİN KURDUK"
Türkiye'de her gün milyonlarca kişinin bütün gereksinimlerini evlerinden çıkmadan yapabileceğini belirten Erkan, dijitalleşmenin öneminin daha net ortaya çıktığını ifade etti.

Erkan, Turkcell'in sabit ve mobil altyapısı, veri merkezleri ve dijital servisleriyle hem bireylerin hem de kurumlarımızın yanında olduğunu dile getirerek, şu ifadelerle anlattı:

"Bugün mobilde dünyanın en güçlü altyapılarından birisine sahibiz. Fiberde yaklaşık 1,5 milyon haneye ışık hızında internet sunuyoruz. Biz bu altyapıyı bugünler için kurduk. Şebekemizdeki toplam internet trafiğinde yüzde 30'luk bir artış söz konusu. Hatta sabit şebekemizde bazı saatlerde yüzde 80'lik artış olduğunu görüyoruz. Mobil şebekede taşıdığımız günlük data miktarı 500 terabaytı geçti.

Ayrıca Türkiye'de ilk olan ve mobil şebeke üzerinden fiber hızında internet sağlayan dijital ev çözümümüz Superbox'ın internet trafiğinde ise bazı saatlerde yüzde 67'lik artış bulunuyor. Turkcell kullanan müşterilerimizin içi rahat olsun güçlü altyapımız ve 7/24 esasına uygun olarak çalışan ekiplerimizle ihtiyaçları olan tüm iletişimi onlara kesintisiz bir şekilde hızlı olarak sağlıyor ve sağlamaya devam edeceğiz."

Murat Erkan, ekonomik anlamda Türkiye'nin bu süreçten başarıyla çıkacağını belirterek, yalnızca kendilerini düşünmeyip, Türkiye'nin Turkcell'i olarak ekosistemi desteklemeye özen gösterdiklerini belirtti.

Bu günlerin, firmaların, sağlık personellerinin, öğretmen ve öğrencilerin, başta yaşlılar olmak üzere bütün vatandaşların yanında olarak aşılacağını anlatan Erkan, şu bilgileri aktardı:

"Evde kalmak önemli, ancak evde hayatı devam ettirmek de önemli. Biz hayatı devam ettirmek adına çok ciddi tedbirler aldık, almaya da devam ediyoruz. Turkcell olarak evde hayatı kolaylaştırmak, verimli ve keyifli hale getirmek adına aldığımız önlemlerden biri, öğrenciye öğretmene ek kota uygulaması. Milli Eğitim Bakanlığımızın uzaktan eğitim uygulamasını duyurmasını takiben Turkcell olarak EBA altyapısından yararlanacak öğretmen ve öğrencilerimizin kullanımı için aylık internet kotasını ikiye katlayarak 6 GB'a çıkardık.

Sabit internet kullanan müşterilerimizin EBA altyapısına doğru yaptıkları bağlantı hızlarını ise hem indirme hem de yükleme tarafında 100 Mbit'e yükselterek kesintisiz eğitim için gerekli altyapıyı sunmaya başladık. Yine TV+ platformumuzdan velilerimiz ve öğrencilerimizin EBA kanallarına erişebilmeleri amacıyla gerekli altyapıyı hazırlayarak ilkokul, ortaokul ve lise için ayrı ayrı kanallar açtık ve bu kanalların hem televizyon hem de mobil cihazlardaki TV+ uygulaması üzerinden izlenebilmesini sağladık."

Ayrıca TV+ uygulaması üstünden EBA kanallarında erişecek bütün müşterilere 10GB ek internet paketi tanımladıklarını belirten Erkan, bütün bunları yaparken altyapı tarafında da EBA web sitesine olan erişim kapasitesini 2 katına yükselttiklerini dile getirdi.

Erkan, EBA web sitesinde bulunan eğitim videolarını sunucularında barındıran 3. parti tedarikçiye doğru olan ara bağlantı kapasitesini de 5 katına çıkardıklarını belirtti.

"Olağanüstü şartlarda sadece bireylerin değil, kurumların da yanındayız"
Murat Erkan, bu olağanüstü koşullarda yalnızca bireylerin değil, kurumların da yanında olduklarını belirtti.

Türkiye'nin en büyük şfirmalarının da içinde olduğu 1600'den fazla kurumsal müşteriye veri merkezini uzaktan yönetme imkanı verdiklerini dile getiren Erkan, "Bu sayede şirketler 7-24 kesintisiz hizmet alarak iş sürekliliğini sağlıyor, mekandan bağımsız olarak sistemlerine erişerek çalışmalarını evden de sürdürüyor. Aynı zamanda olağan dışı durumlarda alanında uzman Turkcell mühendisleri tarafından uzaktan destek verilerek saniyeler içerisinde sorunlar çözülüyor." ifadesini kullandı.

Müşterilerin yanı sıra personellerinin sağlığına verdikleri öneme de vurgu yapan Erkan, bunun kendileri için çok mühim olduğunu dile getirdi.

Erkan, 13 Mart Cuma gününden bu yana 5 bin kişiyi aşan, ekosistemle neredeyse 8 bin çalışanına, Türkiye'nin en büyük katılımlı evden mobil çalışmasını gerçekleştirdiklerine vurgu yaparak, şu ifadeleri kullandı:

"Tüm çalışanlarımız Turkcell şebekesi üzerinden işlerini kesintisiz olarak, tıpkı ofislerindeymişçesine evlerinden sürdürüyor. Sadece Türkiye'de değil Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Belarus ve Ukrayna'daki iştiraklerimizde görev alan çalışanlarımız da işlerini evlerinden yürütüyor. Yine çağrı merkezimizde görev yapan çalışanlarımıza da gerekli olan tüm teknik donanımı sağlayarak evlerinden hizmet vermesini sağladık.

Şüphesiz müşterilerimize kesintisiz hizmet sunmak için gerek şebeke tarafında gerekse evlerinde internet kullanan müşterilerimizi hizmet vermek üzere sahada görev yapan fedakar arkadaşlarımız da bulunuyor. Onlar da gelişmelere göre doktorlarımız tarafından an be an bilgilendiriliyor. Bakanlığımızın belirttiği her türlü korunma tedbirleri şirketimiz tarafından alınarak görevlerini sürdürüyorlar."

"AVM'lerde yer alan tüm Turkcell mağazalarımızı kapattık"
Turkcell Genel Müdürü Erkan, coronavirüs salgını ile mücadele kapsamında alınan önlemlere ek olarak AVM'lerde olan bütün Turkcell mağazalarını kapattıklarını söyledi.

AVM mağazalarının haricindeki mağazaların da müşterilerin acil gereksinimlerini gidermek için Sağlık Bakanlığı ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından tespit edilen bütün önlemleri alınmış bir şekilde pazartesi - cumartesi günleri saat 12.00 - 18.00 arasında hizmet vermeyi sürdürdüğünü belirten Erkan, şu bilgileri aktardı:

"Bununla birlikte müşterilerimizin işlerini evlerinden de yapmalarına destek vermek amacıyla Dijital Operatör ve www.turkcell.com.tr uygulamamız ve çağrı merkezlerimiz üzerinden kesintisiz hizmet sunuyoruz. Ayrıca Turkcell müşterilerimizin telefonlarındaki şebeke yazısını 'EvdeHayatVar' şeklinde değiştirerek virüsle mücadeledeki en önemli unsurlardan biri olan evde kalma konusuna destek veriyoruz. Bu süreçte sosyal medya hesaplarımızdan müşterilerimize sürekli bilgilendirme yaparak güncel durumla ilgili onların hayatını kolaylaştıracak bilgileri paylaşıyoruz."

"Sağlık çalışanlarımıza 5GB ve 500 dakika konuşma paketi tanımlayacağız"

Murat Erkan, sağlık personellerine özel uygulamalarında, halk sağlığı için büyük bir özveri ile mücadele eden sağlık çalışanlarına destek olmak için kendilerine ek data ve konuşma hediye edeceklerini dile getirdi.

Bu kapsamda sağlık sektöründe görevli Turkcell'lilerin hatlarına olan paketlerine ilave olarak ücretsiz 5GB internet ile 500 dakika konuşma tanımlamak için çalışmalara başladıklarını belirten Erkan, şu sözlerle devam etti:

"Devletimizin aldığı önlemlere destek vermek amacıyla yurt dışında olan müşterilerimizin dünyanın her yerinden Dışişleri Bakanlığımızın 7/24 hizmet verdiği Konsolosluk Çağrı Merkezi'ne yapacakları aramaları ücretsiz hale getirdik. Ayrıca dijital servislerimiz ile hangi operatörün hattını kullanırsa kullansın evden çalışmaya devam eden tüm vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam ediyoruz.

Evlerinde bulunanlar Türkiye'nin iletişim ve yaşam platformu BiP üzerinden yakınlarıyla mesajlaşıp, görüntülü olarak görüşürken, evden çalışmak durumunda olanlar da toplantılarını 10 kişiye kadar görüntülü konferans imkanı sunan BiP üzerinden yapabiliyor."

Murat Erkan, TV ve film seyretmek isteyenler için TV+'ın, müzikseverler için fizy'nin, evlerinde geçirdikleri süre içerisinde gazete ve dergi okumak isteyenler için Dergilik'in yanı sıra, Yaani arama motoru ve paraya ya da kredi kartına dokunmadan bütün ödemelerin güvenli şekilde gerçekleştirilebildiği Paycell uygulamalarının da bütün operatör kullanıcılarına hizmet verdiğini hatırlattı.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR