Tüfekle vurulan Abdullah Köse'nin ölümü, mezar skandalına dönüştü: Mezarı açıldı, yakılmak üzereydi!

Aksaray'da geçtiğimiz günlerde çobanlar tarafından tüfekle vurulmuş olarak bulunan Abdullah Köse'nin ölümü, olayın ardından yeni bir dönemle daha karşımıza çıktı. Edinilen bilgilere göre, Abdullah Köse'nin ölümünün ardından ticaret amacıyla yaklaşık 400 bin lira borç veren Aladdin Y., parasını alamamanın verdiği üzüntüyle, Abdullah Köse'nin mezarını kazıp cesedini yakmak üzere bir plan yaptı.

23.04.2024-10:29 - (Son Güncelleme: 23.04.2024-12:38) Tüfekle vurulan Abdullah Köse'nin ölümü, mezar skandalına dönüştü: Mezarı açıldı, yakılmak üzereydi!

Olay, 20 Nisan tarihinde Ervah Kabristanlığında gerçekleşti. Aladdin Y., ödeme günü olan 20 Nisan tarihi akşam saatlerinde mezarın başına gitti. Ancak bu sırada mezarı kazmaya başlayan Aladdin Y., bir yandan da mezarı kazan kişilerin dikkatini çekti. Olayı gören vatandaşlar durumu hemen polise bildirdi. Aksaray'da ticaret amacıyla Abdullah Köse'ye yaklaşık 400 bin lira borç veren Aladdin Y., borcunu ödeyemeyen Köse'nin ölümü üzerine öfkesini mezar başında dışa vurdu. Olay, 20 Nisan tarihinde Ervah Kabristanlığı'nda yaşandı. Aladdin Y., borç ödeme günü olan 20 Nisan tarihi akşam saatlerinde mezarlıkta bulunan Köse'nin mezarı başına gitti. İlk olarak mezarla konuşmaya başlayan Aladdin Y., bir süre sonra duygusal bir patlama yaşadı ve ölen borçlusuna karşı hakaretlerde bulunarak küfürler yağdırdı. Bu şok edici olayın daha da ilginç bir boyut kazanmasıyla Aladdin Y., sosyal medyasından canlı yayın başlattı. Canlı yayında mezarı kısmen açan Aladdin Y., ölen Köse'ye "Kaçmak öyle kolay değil, seni toprağın altında yakacağım." şeklinde tehditler savurdu. Canlı yayında yaptıklarını adım adım izleyen takipçileri, bu olaya şaşkınlıkla tanıklık etti. Aladdin Y., canlı yayında mezarın bir kısmına yanıcı bir madde dökerek ateşe verdi. Ayrıca, Köse'nin başucunda gömülü olan ve isminin yazılı olduğu tahtayı söküp onu da ateşe attı. Olayın ardından mezarlıkta yükselen dumanlar, çevre sakinlerinin dikkatini çekti ve polise haber verildi. Ervah Kabristanlığı'nda mezarını açıp ateşe veren Aladdin Y., olayın şok edici detaylarıyla gündemde. Ateşin yanı sıra mezarı daha da açarak ölen Abdullah Köse'ye hakaretlerde bulunan Aladdin Y., sosyal medyada büyük tepki çekti.

Canlı yayında izleyicilerin gözleri önünde yaşanan bu vahim olayın ardından Aladdin Y.'nin, Abdullah Köse'ye yönelik sözleri ise herkesi derinden sarsıyor. Aladdin Y., canlı yayında şunları söyledi: "Evet Apo, döndük dolaştık geldik bak. Kaçmak öyle kolay veya basit değil kardeş. Nereye kaçıyorsun sen? Ezanlar şahit olsun, benim paramı öyle yiyip gidemezsin, eyvallah çekemem. Çoluğumun çocuğumun rızkını sen ye diye vermedim." Aladdin Y.'nin bu sözleri, olayın ne kadar ciddi boyutlara vardığını gösteriyor. Borç stresi ve öfke nedeniyle bu tür bir harekete teşebbüs ettiğini ifade eden Aladdin Y., canlı yayında gösterdiği bu agresif tutumla da tepkilere neden oldu. Ervah Kabristanlığı'nda yaşanan şok edici olayın ardından Aladdin Y., yaptığı canlı yayında daha da çarpıcı açıklamalarda bulundu. Abdullah Köse'nin mezarını açıp ateşe veren Aladdin Y., "Yakacağım seni, cesedini toprağın altında koymam Apo" şeklinde tehditler savurdu.Aladdin Y., canlı yayında öfkesini ve borcuna olan öfkesini dile getirirken, yaptığı şu tehditlerle de tepki çekti:

"Bugün 4. ayın 20’si. Bugün bana ödeme günündü. Bana ödemeyi yapmak yerine ölmeyi seçtin. Belki doğruyu buldun kendince. Ama Kuran hakkı için seni toprağın altında yatırmam, 3-4-5-2-0 bitti. Şansınız bitti Apo. Bu kalleşliği bana yapmasaydın iyiydi, ama Allah şahidim olsun ki vicdanım rahat. Çünkü bana bu kalleşliği yapmasaydın iyiydi. Ben ticaret yaptım. Senden zorla para istemedim, zorla para vermedim, sen geldin beni kandırdın. Niye? Ticaret yapacağız diye beni kandırdın. Yakacağım dedim seni Apo, yakarım. Sen benim hakkımı yedin, kalleşlikle yedin. Ama şu bir gerçek ki ben kimsede hakkımı bırakmam. Dirin olsaydı dirinden alacaktım bunu. Kimsede hakkımı bırakmadım. Yakarım dediysem yakarım. Seni yakacağım oğlum bak. Kalleş Apo, namussuz Apo, onursuz Apo. Keşke bu kalleşliği yapmasaydın da, ticaret yapıyoruz diye beni oyalamasaydın. Sana yedirmem dedim Apo, çoluğumun çocuğumun rızkını yedirmem Apo, yedirmem oğlum. Senden eğer ki imza almadıysam senin adamlığına güvendiğim için almadım. Arkadaşlığına, dostluğuna güvenip almadım. Ama bu kalleşliğin aklımın ucundan geçmedi Apo. Çıkmazdaydın madem beni neden kandırdın oğlum ticaret yapıyoruz mahiyetinde. Bu kalleşliği bana neden mubah gördün Apo. Kalleş Apo, hain Apo, benim hakkımı niye yedin Apo. Senin o cesedini ben orada bırakmam Apo. Yakacağım seni. Cesedini toprağın altında koymam Apo." 

Aladdin Y. gözaltına alındı, ancak serbest bırakıldı

Ervah Kabristanlığı'nda yaşanan skandal olay sonrası gözaltına alınan Aladdin Y., sorgulamanın ardından "adli kontrol şartı" ile serbest bırakıldı. Aladdin Y.'nin, Abdullah Köse'nin mezarını açıp ateşe verme görüntüleri sosyal medyada büyük tepkilere neden olmuştu. Abdullah Köse'nin yakınları, Aladdin Y.'nin canlı yayını gördükten sonra durumu hemen 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Kısa süre içinde mezarlıkta bulunan Aladdin Y., ateşe verilmiş mezar başında mezarı açarken polis ekipleri tarafından yakalandı.

Aladdin Y., gözaltına alınırken sakinleştirme yöntemleri uygulandı. Polis ve mezarlık bekçileri tarafından söndürülen mezar ateşi sonrasında, Aksaray Belediyesi Mezarlıklar Şubesi ekipleri açılan mezarı tekrar kapattı. Gözaltına alınan Aladdin Y., sorgulanmak üzere polis merkezine götürüldü. Ancak, yapılan sorgulamanın ardından adli makamlarca "adli kontrol şartı" ile serbest bırakıldı. Aladdin Y.'nin bu serbest bırakılması, sosyal medyada ve kamuoyunda şaşkınlıkla karşılandı.  Yakınları ve kamuoyu, bu tür vahşi eylemlerin daha caydırıcı yaptırımlarla karşılık bulması gerektiğini belirtiyor. Serbest bırakılmasının ardından Aladdin Y.'nin tekrar benzer bir olaya karışıp karışmayacağı merak konusu oldu.

Yaşanan bu olay, toplumda hem hukuki yaptırımların yetersizliği hem de psikolojik destek mekanizmalarının önemini bir kez daha gözler önüne serdi. Olayın ardından Abdullah Köse'nin yakınları ve toplumun geniş kesimleri, bu tür şiddet eylemlerinin önüne geçilmesi için daha etkili adımların atılması gerektiğini vurguluyor.Ceren Pekşen
cerenpeksen@haber365.com
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal