TŞOF, Motorinde İndirim Talep Etti

TŞOF Başkanı Apaydın, "Nakliyeci kesim ile çiftçilerimizi coronavirüsün olumsuz etkilerinden koruyabilmek için motorinde indirime ihtiyaç var" dedi.

25.03.2020-11:38 - (Son Güncelleme: 25.03.2020-11:35)TŞOF, Motorinde İndirim Talep Etti
TŞOF Başkanı Apaydın, "Nakliyeci kesim ile çiftçilerimizi coronavirüsün olumsuz etkilerinden koruyabilmek için motorinde indirime ihtiyaç var" dedi.

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, Covid-19 salgınının, olumsuz ekonomik etkilerinden nakliyeci kesim ile çiftçileri muhafaza edebilmek için motorinde indirime ihtiyaç duyulduğunu dile getirdi.

Apaydın'ın yazılı açıklamasında, bütün dünyayla beraber Türkiye'yi de olumsuz etkileyen coronavirüsün nakliyeci esnafı da iş yapamaz duruma getirdiğini belirtti.

Virüsle mücadelede evden kalmanının önemine vurgu yapan Apaydın, “Fakat taşımacılık halen devam ediyor ve etmek zorunda. Dolayısıyla nakliyeci esnafımız halen çalışıyor ve virüsün olumsuz etkilerini de doğrudan hissediyor. Aynı şekilde bağışıklık sistemimizi güçlü tutmamız gerektiği için sebze ve meyve tüketimine olan önem de vurgulanıyor ve çiftçilerimizin işlerine devam etmesi de bu noktada çok önemli." şeklinde konuştu.

Motorinde indirimin nakliyeci esnafı rahatlatacağını dile getiren Apaydın, şu ifadeleri kullandı:

"Bu yıl son indirime kadar benzine toplam 2 lira 52 kuruş indirim yapılırken, motorine ise toplam 1 lira 68 kuruş indirim yapıldı. Yani motorin ile benzin arasındaki fark açılıyor. Zaten maliyetlerinin artması nedeniyle iş yapamaz hale gelen nakliyeci, taşımacı esnafımız ile çiftçilerimizin artık bir de dezenfekte gibi ek maliyet oluşturacak kalemler ortaya çıktı. Dolayısıyla coronavirüsünün olumsuz etkilerinden bu kesimi koruyabilmek için hatırı sayılır bir motorin indirimine ihtiyaç var."

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR