TOKİ'nin İndirim Kampanyasına Nasıl Başvuru Yapılır?

TOKİ'nin indirim kampanyası hakkındaki detayları vatandaşlar merak ediliyor. Peki, TOKİ'nin indirim kampanyasına nasıl başvuru yapılır? Tarihler nedir?

26.04.2021-09:31 - (Son Güncelleme: 26.04.2021-09:31)TOKİ'nin İndirim Kampanyasına Nasıl Başvuru Yapılır?

TOKİ’ye gelen yoğun talepler ile birlikte geri ödemeleri halen devam eden gayrimenkuller için uygulanan kampanyanın başvuru süresince 21 Nisan 2021 tarihinde başladı. TOKİ, aynı zamanda da bu yıl borcunu peşin olacak şekilde ödeyerek tapusunu hemen almak isteyen vatandaşların ödemelerine ise %20 oranında indirim oluyor.

TOKİ'NİN İNDİRİM KAMPANYASI DETAYLARI NELER?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarından gelen yoğun talep nedeni ile geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için her yıl yapılan indirim kampanyası bu yıl içerisinde de 21 Nisan 2021 tarihinde başlıyor.

TOKİ, bu yıl borcunu peşin olarak ödeyip tapusunu hemen eline almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için yüzde 20 oranında indirim uygulaması yapacak.

Söz konusu yüzde 20 indirim kampanyasından bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar da yararlanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacak durumda olan vatandaşlar borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 20 indirim kampanyasından da faydalanabilecek.

TOKİ 2021 İNDİRİMİ NE ZAMAN?

Kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları ise 21 Nisan – 28 Mayıs 2021 tarihleri arasında ilgili bankaya başvuruda bulunabilecek.

Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.

TOKİ KAMPANYASI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ'ye ödemekle yükümlü oldukları aidat ve herhangi bir borcunun bulunmaması gerekiyor.

Kampanyadan, TOKİ tarafından satışları 2019 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksitleri en geç 2019 yılı sonu itibariyle başlamış olan konut ve iş yeri alıcıları yararlanabiliyor.

Ayrıca geriye kalan taksit sayısı 12 ve daha az olan konut ve işyeri alıcıları indirim kampanyasından faydalanamayacaktır.

Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecekler.

TOKİ'DEN EV SAHİBİ NASIL OLUNUR?

TOKİ'den ev sahibi olmak ve konut satın almak isteyen vatandaşların, TOKİ'nin kendi internet sitesi üzerinden yayımlanan ilanlara ulaşarak, ilanın başvuru şartlarını incelemesinin sonrasında belirlenen peşinatı Halkbank ya da Ziraat Bankası'na yatırması gerekiyor.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal