Günebakan köyünde meydana gelen heyelanlar sebebiyle köyün adeta ikiye bölündüğü gözlemlendi. Alınan bilgilere göre olayların ardından köydeki 39 hane tedbir amaçlı boşaltılırken 4 ev ile 1 cami ise yıkıldı.
Felaketin boyutu havadan görüntülendi
Haber7’nin haberine göre; AFAD ekipleri, evlerde meydana gelen çatlaklar nedeniyle köyde inceleme yapmak üzere bölgeye sevk edildi. İlçe jandarma birimleri tarafından alınan tedbirler doğrultusunda, 39 ev boşaltıldı.
![Tokat Günebakan Tokat Günebakan](https://img.cdn.haber365.com.tr/uploads/images/image/tokat-gunebakan-788-body.jpg)
Kontrol amacıyla tahliye edilen 4 ev ve 1 cami tamamen çöktü; caminin minaresi ise bir evin üzerine yıkıldı. Olayın ardından birçok evde ve yolda çatlaklar oluştu.
![Tokat Günebakan Tokat Günebakan](https://img.cdn.haber365.com.tr/uploads/images/image/tokat-gunebakan-257-body.jpg)
Heyelanın etkilediği köy, dron ile havadan görüntülendi. Kaydedilen görüntüler, köyün içinde bulunduğu vahim durumu detaylı bir şekilde gözler önüne serdi. AFAD ekipleri, devam eden afetle mücadele çalışmalarını titizlikle sürdürüyor.