Tiryakileri üzen haber: Sigaraya bir zam daha geldi

Vergilere yapılan artışla beraber sigara fiyatlarına da zam geldi. Buna göre dün akşam JTİ grubu sigaralara gelen zammın ardından bir fiyat artışı da PM grubunda yaşandı. İşte güncel sigara fiyatları...

10.07.2023-12:05 - (Son Güncelleme: 10.07.2023-17:05)

Katma Değer Vergisi’ne (KDV) yapılan zam sonrasında pek çok kalemde olduğu gibi tütün ürünlerinde de fiyat artışları yaşandı. Geçtiğimiz ay sigara fiyatlarına gelen 5 TL’lik zam sonrası bugün bir kez daha fiyatlar güncellendi.

Dün akşam JTİ grubu sigaralara gelen zammın ardından bir fiyat artışı da PM grubunda yaşandı. Grubun en ucuz sigarası 42 TL'ye çıkarken, en pahalı sigarası ise 48 TL oldu.

Sigaraya Zam

2 gün üst üste zam

Dün akşam JTİ grubu sigaralara gelen zamla birlikte grubun en ucuz sigarası 41 liraya, en pahalı sigarası ise 46 liraya çıktı. JTİ grubuna gelen zammın ardından bugünse PM grubunun fiyatları arttı.

En ucuzu 42 lira oldu

Zamla birlikte PM grubu sigaraların en ucuzu 42 TL'ye çıkarken, grubun en pahalı sigarası ise 48 TL oldu. Haberi Tekel Bayiler Yardımlaşma Derneği (TBY) Başkanı Erol Dündar duyurdu. Dündar Twitter'dan yaptığı paylaşımda "Sigaraya ikinci büyük zam geldi" ifadelerini kullandı.

Kürşat Muratcan Kılıç
kursat@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal