TFF Sarı ve Kırmızı Kartlar İle İlgili Yeni Kuralı Açıkladı!

Türkiye Futbol Federasyonu, uygulanacak olan yeni kuralı resmen açıkladı. Yapılan açıklamaya göre ' TFF Orman Projesi ' adı altında açıklanan yeni kararlara göre sarı ve kırmızı kart gören futbolcular fidan dikme cezası ile karşı karşıya kaldı.

29.07.2021-18:04 - (Son Güncelleme: 29.07.2021-18:04)TFF Sarı ve Kırmızı Kartlar İle İlgili Yeni Kuralı Açıkladı!

Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamaya göre artık sarı ve kırmızı kart gören futbolcular için bambaşka bir kural uygulanacak. Uygulanacak olan kurala göre 

' Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu 29.07.2021 tarihli toplantısında, 2021-2022 futbol sezonundan başlamak üzere, liglerde görülen her sarı kart için 1 adet, her kırmızı kart için de 5 adet fidan dikilmesine ilişkin TFF Ormanı Projesi çalışmalarının başlatılmasına karar vermiştir. Ülkemizin geleceğine nefes olması için zarar gören ormanlarımızı yeşertmeyi, tabiatı korumayı ve Türkiye’nin güzelliklerine katkı sağlamayı amaçlayan proje kapsamında fidan dikilecek alanlar, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı ile yapılacak görüşmelerden sonra belirlenecektir.nTFF olarak son günlerde ülkemizin çeşitli bölgelerinde çıkan yangınlar sonucunda vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı dileriz. Yangınlardan etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz. Söndürme çalışmalarına katılan görevli, personel ve vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunar, yangınların bir an önce söndürülmesini temenni ederiz. ' ifadelerine yer verildi.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal