TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken'den mobilya ve beyaz eşyada taksit talebi!

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bu yıl içerisinde tahmini olarak 1 milyon çiftin evlenmesinin beklendiğini belirtti. Palandöken, mobilya ve beyaz eşyada taksit sayısının artırılmasını talep etti.

21.05.2022-14:43 - (Son Güncelleme: 21.05.2022-14:43)TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken'den mobilya ve beyaz eşyada taksit talebi!

Yaptığı yazılı açıklamasında Palandöken, mobilya ve beyaz eşya piyasasındaki durgunluğun giderilmesi, yeni evlenecek çiftlerin yuva kurmalarına destek olunması için bazı öneriler sundu. Fiyat artışlarının vatandaşların alım gücünü düşürdüğünü vurgulayan Palandöken, bunun da esnafın işlerini zorlaştırdığını dile getirdi.

Fiyat artışları yaşandığına dikkati çekti

Palandöken, pandemi sürecinin geride bırakılmasıyla bu yıl yaklaşık 1 milyon çiftin evlenmesinin beklendiğini belirterek, yıllık bazda mobilya ve beyaz eşyada önemli ölçüde fiyat artışları yaşandığına dikkati çekti.

Mobilya ve Beyaz Eşyada Taksit Talebi

Faizli ihtiyaç kredisi imkanı sunmalı

Palandöken konuyla ilgili açıklamasında, "Durumun böyle olması evlenmeyi düşünen çiftlerimizi düğünün ertelemesine veya ikinci el ürün almaya yönlendiriyor. Eşya dizmekte zorlanan vatandaşlarımıza, ev kuracak çiftlerimize alım kolaylığı sağlanmalı. Bunun için kredi kartı taksit sınırı güncel piyasa şartlarına göre yeniden düzenlenmeli. Mobilya ve beyaz eşyada taksit sayısı artırılmalı ki çiftler de evini daha rahat şekilde kurabilsin. Yeni evlenecek çiftler, ev alanlar, eşyalarını değiştirmek isteyenler için taksit sayısı fiyatlar göz önüne alınarak 24 ayın altında olmayacak şekilde yükseltilmeli. Bununla birlikte bankalar da ellerini taşın altına koyarak düşük faizli ihtiyaç kredisi imkanı sunmalı." ifadelerini kullandı.

Ertuğ Güveniş
ertugguvenıs@outlook.com
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal