WhatsApp'a İki Müthiş Özellik: Uygulama İçi Tarayıcı ve Görsel Arama

1,5 milyarı aşan kullanıcı sayısıyla en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’tan iki yeni özellik geliyor. Detaylar haberimizde...

WhatsApp'a İki Müthiş Özellik: Uygulama İçi Tarayıcı ve Görsel Arama

WhatsApp, kullanıcıları için müjdeli haberi verdi. Edinilen bilgilere göre WhatsApp'a uygulama içi tarayıcı ile görsel arama yapabilme özelliği gelecek.

Uygulama içi tarayıcı özelliğiyle birlikte kullanıcılar, WhatsApp üzerinden herhangi bir bağlantı adresi paylaştığında artık uygulamadan çıkıp bir web tarayıcı açmasına gerek kalmayacak; WhatsApp'ın bünyesinde yer alan dâhili web tarayıcı bu bağlantı adreslerine kullanıcıları yönlendirecek. Böylelikle kullanıcılar tıkladıkları bağlantılara daha kolay erişebilecek.

Bir başka yenilik ise göresl arama. Size WhatsApp üzerinden gönderilenbir fotoğrafı Google üzerinden arayabilecek, fotoğrafın kaynağını, sahte olup olmadığını hızlıca anlama şansına sahip olacaksınız. Diğer bir deyişle, Google'da yaptığımız Görsel Arama özelliğinin bir benzeri söz konusu.

Sabah’ın haberine göre; Bu iki özellik henüz test aşamasında ve ilk ekran görüntüleri de internete sızmış durumda. Şirkete yakın kaynaklara göre yayınlanacak yeni WhatsApp güncellemesiyle bu özellikler de uygulamaya dâhil olacak.

Son Dakika Teknoloji Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR