Oyun Videosu İzleyenlerin Sayısı Gittikçe Yükseliyor

Dijital oyun pazarı büyümeye devam ediyor. Bulut ve streaming şirketi Medianova’nın Haziran ayı ölçümlerine göre; sadece bir ayda 2 milyon kişi oyun videosu izledi.

Oyun Videosu İzleyenlerin Sayısı Gittikçe Yükseliyor

Oyun Videosu İzleyenlerin Sayısı Gittikçe Yükseliyor

Güncel rakamlara göre dünyada ortalama 2 milyar kişi oyun oynuyor. Elde edilen yıllık gelir ise 150 milyar doları geçmiş durumda. Türkiye de bu alandan payına düşeni alıyor. Bugün 1 milyar dolar büyüklüğe ulaşan pazarın 2020’de yüzde 100 büyüyerek 2 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

OYUN VİDEOSU İZLEMEK TREND HALİNE GELDİ

Bugün internetten bağımsız bir an düşünmek neredeyse imkânsız. Dijitalleşme hayatımızın her alanına etki etmiş durumda. Eğlence dünyamız da bu dönüşümden payını alıyor. Dijital oyun pazarı her geçen gün büyüyor. Bu pazarda oyuncu olmak kadar oyun videosu izlemek de yükselen bir trend haline geldi. Özellikle dijital kuşak olarak adlandırılan Z kuşağı (2000 yılı ve sonrasında doğanlar) bu alanın en büyük takipçisi. Bulut ve streaming çözümleri sunan Medianova’nın yaptığı ölçümler bu anlamda çarpıcı sonuçlar ortaya koyuyor.

2 MİLYON KİŞİ 24 MİLYON VİDEO

Söz konusu şirketin veri takibine göre; Türkiye’de Haziran ayında 2 milyon kişi 24 milyon kez oyun videosu izledi. Her bir kişi ortalama 12 oyun videosu izlerken, oyunda kalma süresi 10 dakika olarak ölçüldü. Okulların yaz tatiline girmesiyle oyun izleme oranlarında yüzde 80, indirme oranlarında ise yüzde 40 artış olduğu tespit edildi.

Son Dakika Teknoloji Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR