Instagram, IGTV Özelliğinden Umduğunu Bulamadı

IGTV, tanıtıldığından beri beklenen ilgiyi görmedi. Instagram'ın uzun süreli videoları paylaşabileceğiniz platformu olan IGTV, Instagram uygulamanızın ana sayfasında yer alan kolay erişim butonunu kaybediyor.

Instagram, IGTV Özelliğinden Umduğunu Bulamadı

Instagram, IGTV Özelliğinden Umduğunu Bulamadı

Instagram'ın 1 milyardan fazla kullanıcısı olmasına rağmen, bağımsız IGTV uygulamasını indirilme sayısı lansmanından bu yana 18 ay içinde 7 milyonda kaldı. Başlangıçta önemli bir özellik olarak görülen ancak yeteri kadar popülerliğe ulaşamayan IGTV, Instagram uygulamasının ana sayfasında yer alan hızlı erişim özelliğini kaybediyor.

Bu gelişmeyle Instagram, hem IGTV'nin kendi uygulamasının indirilme sayısını arttırmayı hem de popüler olamayan uygulamanın Instagram tarafından geri plana atmayı amaçlıyor.

Tıklanma Sayısı Çok Az

Facebook şirket sözcüsü; “İnsanların IGTV içeriği oluşturmasını ve keşfetmesini kolaylaştırmak için çalışmaya devam ettikçe, çoğu insanın Feed'de önizlemeler, Keşfet'teki IGTV kanalı, içerik oluşturucuların profilleri ve bağımsız uygulama aracılığıyla IGTV içeriğini bulduğunu öğrendik. Instagram uygulamasında ana ekranın sağ üst köşesindeki IGTV simgesine çok az kişi tıklıyor.” ifadelerinde bulundu.

Şirket sözcüsü yaptığı açıklamaların devamında ise Instagram'ı her zaman mümkün olduğunca basit tutmayı amaçladıklarını bu nedenle topluluktan gelen geri bildirimleri temel alarak bu simgeyi kaldırdıklarını ifade eti.

Son Dakika Teknoloji Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

Diğer Teknoloji Haberleri