İnsansı Robota Yeni Yüz, Mimik ve Yürüme Kabiliyeti Artırıldı

Konya'da üretilen insansı robota yüz eklendi. Mimik ve yürüme kabiliyeti artırılan robotun interneti ve tatma hariç 4 duyuyu kullanabildiği, insanları tanıyıp cevap verebildiği belirtildi. Detaylar haberimizde...

İnsansı Robota Yeni Yüz, Mimik ve Yürüme Kabiliyeti Artırıldı

İnsansı Robota Yeni Yüz, Mimik ve Yürüme Kabiliyeti Artırıldı

Konya'daki Akınrobotıcs fabrikasında üretilen insansı robotlar teknolojinin nimetlerinden faydalanılarak her geçen gün daha da geliştiriliyor.

Yüz eklenen robot, bünyesinde bulunan yüz motorlarıyla insan mimiklerini yapabilmenin yanında; yürüme, yön değiştirme, basamak çıkma gibi hareketleri başarıyla gerçekleştirdi. 'Akıncı-4' adı verilen robot, 'Mini Ada' verilen diğer robotla sembolik olarak sohbet edebiliyor. Akınsof ve Akınrobotıcs Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Özgür Akın, fabrikada üretilen insansı robotların tamamının yerli imkanlarla üretildiğini belirtti.

BİRBİRİYLE SOHBET EDİYORLAR

Akın, "İnsansı robotlarımız 'Akıncı-4' ile 'Mini Ada'nın barındırdıkları yapay zekâ sayesinde birbirleri ile olan sohbetine tanıklık ediyoruz. 'Akıncı-4' sahip olduğu eklem yapısıyla başta yürüme faaliyeti olmak üzere insansı hareketleri çok rahat gerçekleştirebiliyor. Tatma hariç 4 duyuyu kullanabiliyor, interneti kullanabiliyor ve yapay zekâ sayesinde de insanları görüp tanıyabiliyor, onlara cevaplar verebiliyor'' dedi.

Son Dakika Teknoloji Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz