Güne 6,25 seviyesinde giren dolar ve 7,71'lik değeriyle euro, teknolojik ürünler başta gelmek üzere pekçok sektörde fiyatların artmasına neden oldu. Dolar ve euronun yükselmesi teknoloji şirketlerinin ürünlerinde zam olarak yansıdı. Dünyaca ünlü Apple şirketi ürünlerinde kayda değer artışlar yaptı.

İPHONE X ATEŞ PAHASI

Apple markasının en pahalı telefonu olan iPhone X'in yeni fiyatı ciddi bir artış gösterdi. Apple'ın yaptığı zamla beraber başlangıç fiyatı 5200 lira olan telefonun zamlı güncel fiyatı 7500 lira. Telefonun 256 GB depolama alanı olan modelinin fiyatı ise 8599 liraya çıktı.

ARABA DEĞERİNDE DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR

Apple'ın diğer ürünlerinden bir tanesi olan Macbook Pro'nun fiyatları da ciddi bir yükseliş gösterdi. En ucuz 13 inçlik Macbook Pro'nun fiyatı yeni zamın ardından 6200 değil, 7699 liradan başlayan fiyatlarla satışa çıkıyor. 15 inçlik olan Macbook Pro'nun bütün özellikleri en yüksekte seçilmiş modelinin güncel fiyatı 40 bin lira kadar.

İPHONE 8 DE DUDAK UÇUKLATIYOR

Kuşkusuz Apple'ın gerçekleştirdiği zamlar iPhone 8 modellerine de yansıdı. En düşük özellikli iPhone 8 modelinin fiyatı 5199 lira olan telefonun gerçekleştirilen zamlarla güncel fiyatı 5899 lirayı buldu. Firmanın akıllı saati Apple Watch da yeni ücretlerle beraber başlangıç fiyatı 1999 lira oldu.

Son Dakika Teknoloji Haberleri için aşağı kaydırın.