Tatilcilerin Yeni Gözdesi Hazar Gölü, Misafirlerini Ağırlıyor

Havaların ısınması ile beraber vatandaşlar, Türkiye'nin yarımadası konumundaki Elazığ'da bulunan Hazar Gölü'ne akın etti. Görüntüler Akdeniz ve Ege'yi aratmadı.

12.07.2021-15:19 - (Son Güncelleme: 12.07.2021-15:19)Tatilcilerin Yeni Gözdesi Hazar Gölü, Misafirlerini Ağırlıyor

Türkiye'de derinliği ile ilk sırada yer alan, 22 kilometre uzunluğa ve 6 kilometre genişliğe sahip Hazar Gölü'nün kıyıları, sıcak havaların etkisi ile beraber tatilcilerin gözde yeri oldu.

Başta Diyarbakır, Malatya, Bingöl, Tunceli, Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Mardin ve Batman başta olmak üzere çevre illerdeki vatandaşlar, denize uzak olmaları nedeni ile tatil için Hazar Gölü'nü tercih etti.

TATİLCİLERİN YENİ GÖZDESİ

İki ada ve saklı kenti olan Hazar Gölü çevresi, apart otel, kamp çadır alanları ile tatilcilerin misafirlerini ağırlıyor.

Akdeniz ve Ege sahillerini aratmayan Hazar Gölü'nde tatilcilere şezlong, şemsiye, deniz bisikleti, tekne turu gibi olanaklar da tanınıyor.

''HAFTANIN HER GÜNÜ YOĞUN''

Kısıtlamaların kalkması ile beraber ciddi bir yoğunluğun olduğu ifadelerini kullanan işletme sahibi İbrahim Bahçeci, “Artan sıcaklıklardan dolayı Güneydoğu, İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerindeki insanlar serinlemek için Hazar Gölü’nü tercih ediyor. Hazar Gölü, doğasının ve havasının temizliğinden dolayı insanların ilgi odağı haline geldi. Şu an Ege ve Akdeniz sahillerini aratmayacak bir şekilde yoğun bir kalabalık var. Herkes bu durumdan memnun bir şekilde tatilini yapıyor. Kısıtlamaların kalkmasından sonra haftanın her günü yoğun.” dedi.

"GELİŞİRSE ŞİLE OLABİLİR"

Arkadaşları ile beraber Malatya’dan geldiklerini söyleyen tatilcilerden Ramazan Eser, “Yüzmeye geldik. Temiz ve güzel bir yer. Biraz da kalabalık bir yer. Hava çok sıcak. Malatya’da gölet var ama burası gibi değil. Burası biraz sahili andırıyor.” şeklinde konuştu.

Elazığ’ın Sivrice ilçesinin güzel bir konuma sahip olduğu sözlerini kullanan Mehmet Ekinci ise Hazar Gölü’nün, çevresinin daha da geliştirilmesi ile beraber bir Şile kadar iyi olabileceğini belitti.

Arkadaşları ile beraber tekne turu yapan Yasir Yılmaz da, “İlk defa geliyorum, iyi eğlendik. Bayağı bir kalabalık var. İleriye kadar gittik, suyu güzel.” dedi.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal