Tarkan, Sezen Aksu Gibi Sanatçıların Modacısı Olan Bahar Korçan Kimdir?

Bahar Korçan, hayatını kaybetmesinden sonra biyografisi ve kariyeri ile araştırılan isim oldu. Sezen Aksu, Demet Akbağ, Tarkan gibi isimlerin moda tasarımcılığını yapan Bahar Korçan, kimdir?

11.11.2021-10:58 - (Son Güncelleme: 11.11.2021-11:28)Tarkan, Sezen Aksu Gibi Sanatçıların Modacısı Olan Bahar Korçan Kimdir?

Yıllık rutin kontrolleri içerisinde herhangi bir sorunla karşılaşmayan fakat kontrolün üç ay ardından rahatsızlık geçirerek doktora gitti. Bahar Korçan'a 2017 yılında yumurtalık kanser teşhisi yapıldı. Uzun bir süredir kanserle mücadele eden ünlü moda tasarımcısı Bahar Korçan pek çok kişiyi üzecek bir şekilde İstanbul'da tedavi görmüş olduğu hastanede hayata gözlerini yumdu.

BAHAR KORÇAN KİMDİR?

Bahar Korçan, 1992 yılında İTKİB'in düzenlemiş olduğu yarışmayı kazanması ile birlikte ismini piyasa içerisinde geniş kitlelere duyurdu. Yarışmanın öncesinde yedi yıl kadar özel giyim mağazası olan Vakko'da çalışma hayatında bulundu.


1993 tarihinde Türkiye'nin ilk moda tasarım ofisini açmayı başardı. 1999 tarihinde İstanbul Moda Günleri'nde En İyi Tasarımcı olarak seçildi. Söz konusu dönem içerisinde Modern Dans Topluluğu ve Ankara Devlet Opera ve Balesi'nin yanı sıra Tarkan, Sezen Aksu, Yonca Evcimik ve Demet Akbağ gibi pek çok sanatçıyı da giydirdi. Moda Tasarımcıları Derneği’nin başkanlığını görevinde de bulundu. 2018 yılında, konsept mağaza Bahar Korçan Stories’i de İstanbul'un Nişantası ilçesinde açtı.


MODACI BAHAR KORÇAN NEDEN VEFAT ETTİ?

Tarkan, Sezen Aksu, Meltem Cumbul Yonca Evcimik gibi pek çok sanatçıyı da giydiren ünlü modacı Bahar Korçan, 11 Kasım 2021 tarihinde hayata gözlerini yumdu.

DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal