Tam Kapanmada Nakdi Yardım İhtiyaç Sahiplerine Ödenmeye Başlandı

Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı kapsamında 1.100 TL tutarındaki nakdi yardım ihtiyaç sahiplerine, teslim edilmeye başlandı. Söz konusu destek için herhangi bir başvuru yapmaya gerek yok, ihtiyaç sahipleri e-Devlet üzerinden ‘Sosyal Yardım Sorgula’ başlıklı bölümden hak sahibi olup olmadığını denetleyebilir.

06.05.2021-16:56 - (Son Güncelleme: 06.05.2021-16:56)Tam Kapanmada Nakdi Yardım İhtiyaç Sahiplerine Ödenmeye Başlandı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, e-Devlet başvurularında banka hesabı bulunan yaklaşık 1,2 milyon ihtiyaç sahibi haneye 1.100 TL tutarındaki destek ödemesinin tamamlandığını bildirdi. 

‘2 MİLYONDAN FAZLA HANEYE DESTEK VERMİŞ OLACAĞIZ’ 

Bakan Yanık, ‘Ramazan Bayramı'na kadar Vefa Sosyal Destek Gruplarımız 820 bini aşkın ihtiyaç sahibi haneye destek ödemelerini konutlarında ulaştıracak. Böylece Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı kapsamında toplamda 2 milyonun üzerinde haneye destek vermiş olacağız.’ dedi. 

DESTEK İÇİN BAŞVURU YAPMAYA GEREK YOK 

Süreç içerisinde hiçbir ihtiyaç sahibi haneyi yalnız bırakmama gayreti içerisinde olduklarını ifade eden Bakan Yanık, yardımların etkin ve hızlı bir şekilde teslim edilmekte olduğunun altını çizdi.Tam Kapanma Sosyal Yardım programı ödemeleri salgın nedeniyle dönemsel ihtiyaç sahibi olduğu değerlendirilen hanelere yönelik ve herhangi bir başvuruya gerek olmaksızın yapılıyor. Yardım Programı hak sahipliği durumunu ise e-Devlet kapısı üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının "Sosyal Yardım Sorgula" başlıklı bölümden kontrol edilebiliyor.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR