Tahkim Kurulu Luyindama'nın Cezasını Onadı

TFF Tahkim Kurulu, Galatasaray'ın futbolcusu Luyindama'nın 2 maç men cezasını onadı. Yıldız futbolcu Fenerbahçe ve Kayserispor maçlarında forma giyemeyecek.

11.04.2019-21:21 - (Son Güncelleme: 11.04.2019-21:15)Tahkim Kurulu Luyindama'nın Cezasını Onadı

Türkiye Futbol Federasyonu  Tahkim Kurulu, Galatasaraylı futbolcu Christian Nekadio Luyindama'nın 2 resmi müsabakadan men cezasını onadı.

FENERBAHÇE VE KAYSERİSPOR MAÇLARINDA OYNAYAMAYACAK

Galatasaraylı yıldız futbolcu, Spor Toto Süper Lig'de Galatasaray'ın karşılaşacağı Fenerbahçe ve Kayserispor maçlarında formasından uzak kalacak.

TAHKİM KURULU'NUN AÇIKLAMASI

Tahkim Kurulu'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Galatasaray Sportif Sınai Ticari Yat. A.Ş.'nin futbolcusu Christian Nekadio Luyindama ile ilgili PFDK'nın 09.04.2019 tarihli E.2018-2019/823 K.2018-2019/987 sayılı kararına itirazı incelendi. Yapılan müzakere neticesinde;

- Duruşma talebinin reddine,

- Galatasaray Sportif Sınai Ticari Yat. A.Ş.'nin futbolcusu Christian Nekadio Luyindama'nın rakip takım futbolcusuna yönelik ciddi faulü nedeniyle FDT'nin 43. maddesi uyarınca 2 resmi müsabakadan men cezası ile cezalandırılmasında, sübut, hukuki niteleme ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile cezanın onanmasına, oybirliği ile,

Karar verilmiştir.

TFF Tahkim Kurulu

Son Dakika Spor Haberleriiçin aşağı kaydırın.


YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR